Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem legális a dropshipping?

Figyelt kérdés
Külföldön legálisak a dropshipping webáruházak. Még a Forbes és a Huffington Post is írt róluk részletes leírást stb. A kérdésem az lenne, hogy Magyarországon miért nem legális ez a rendszer, illetve pontosan melyik részével van a gond jogilag?

2017. dec. 20. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
És honnan a bánatból veszed, hogy ez nem legális?
2017. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Itt elég sokat írnak róla: [link]
2017. dec. 20. 10:10
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
A hivatkozott fórumbejegyzések egyikéből sem következik, hogy ez nem legális. Csupán az a baja az ürgének, hogy sok macera van vele, és ez számára nem teljesen világos. A sértődés azon szokott menni, hogy be kell tartani a szabályokat, adózni kell... Ez tényleg szörnyű, hogy már adót sem lehet csalni nyugodtan :(
2017. dec. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az egész fórumot átolvastam az utolsó oldalig. illetve más fórumokat is böngésztem. És több helyen olvastam, hogy jogilag gondok vannak vele. A hivatkozott fórumban például ez is olvasható: A könyvelőm szerint Magyarországon a dropshipping legálisan és trükkök nélkül nem megvalósítható. Ideértve az adójogi, webshopokra és vásárlók jogaira vonatkozó törvényeket.
2017. dec. 20. 10:21
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Dropshipping alatt a legtöbben "kínából behozom olcsón - itthon eladom drágán" üzleti modellt értik. Azt szokták elfelejteni, pontosabban nem tudni, hogy

- a behozott áruk értékétől függetlenül kereskedelmi vámot és Áfát kell fizetni

- a legtöbb importált vackot be kell vizsgáltatni, tanusítványt kell róla kiállíttatni (CE, RoHS, stb.), bizonyos termékköröket pedig különösen, pl. gyerekjátékokat

- garanciát, jótállást kötelezően kell vállalnod, és intézned a kínai partnerrel

- stb.


Mindezeknek pénz - és idővonzata van, nem is kevés. Egy-egy elektromos cucchoz a CE tanusítvány akár többszázezer forint is lehet. A vám és az Áfa olyan elviszi a hasznot. Garanciális csere esetén neked kell benyelned a veszteséget, mert a kínai aligha fogja neked kicserélni.


Konkrétan a dropshippinget, mint üzleti modellt, nem tiltja a magyar jogszabályozás, valószínűsítem, nem is ismeri ezt a fogalmat. De a mögöttes jogi szabályozás miatt így, ebben a formában nem igazán tudod ezt teljesen legálisan csinálni.

Annak viszont semmi akadálya, hogy egy EU-s nagykertől vámmentesen dropshippingelj. EU-s nagyker esetén biztos lehetsz benne, hogy a nagyker már bevizsgáltatta a cuccot, megvannak a megfelelő tanusítványok. Csak így éppenséggel már ki kell fizetned a nagyker hasznát is, és elveszik a jellemzően 0 Ft-os kínai szállítás előnye (ellenben 2-3 napon belül ott van a cucc a vevőnél).

2017. dec. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ezek szerint főleg a kínai nagykerekkel van probléma és inkább európaiakkal érdemes kezdeni. Magyar nagykerekkel szerinted érdemes próbálkozni? Bár nem tudom, hogy nekik lenne-e működő dropship rendszere. Itthon ez nem túl elterjedt rendszer még.
2017. dec. 20. 11:02
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon kevés olyan magyar nagyker van, ami bevállal dropshippinget, és leginkább csak olyan termékpalettával, amivel már ígyis telített a piac. Ráadásul, a magyar nagykerek eleve elég drágák, nem ritkán drágábbak, mint a kisker.

Keress EU-s beszállítókat, csak azokkal érdemes foglalkozni.

2017. dec. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2017. dec. 20. 14:02
 9/12 A kérdező kommentje:
Még eszembe jutott, hogy azzal is lehet esetleg gond jogilag, hogy a nagyker küldi ki a csomagokat a vevőknek, mégis az én vállalkozásom címe, logója lenne a számlán. Ez olyan mintha a vevő elől rejtegetve lennének ezek információk. Picit megtévesztőnek tűnik.
2017. dec. 20. 16:04
 10/12 A kérdező kommentje:

Néhány dolog még nem tiszta: mivel én csak közvetítő lennék, így a vámot és áfát a vevőnek kellene kifizetnie? Illetve vámot úgy tudom nem minden esetben kell fizetni.

Illetve a bevizsgáltatással kapcsolatban: én jó esetben nem is találkoznék az áruval, mivel a nagyker egyenesen a vevőnek küldené az árut. Így Magyarországra nem is érkezne meg az áru (feltéve ha nem magyar a megrendelő), tehát bevizsgáltatni sem kellene.

„garanciát, jótállást kötelezően kell vállalnod, és intézned a kínai partnerrel” – na hát ez nem tudom, működhetne-e, mennyire megbízhatóak vagy rugalmasak ilyen szempontból a kínai nagykerek.

2018. jan. 3. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!