Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozási formában...

Milyen vállalkozási formában végezhetem a lapra szerelt bútorok összeszerelését?

Figyelt kérdés
Nincs hozzá képesítésem, lenne egy ismerősöm aki egyszerűsített bejelentéssel csinálná munka mellett 14 éve ezt csinálja szintén képesítés nélkül. Egyéni vállalkozóim az van Katás formában, mint sportedző. Most ebbe bele kezdenék. Butorszereléssel kellene bővítenem a foglalkozási kört, de végzettség hiányában ez lehetséges? Egyáltalán lehet hozzá végzettséget szerezni?

2018. aug. 2. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg tudod nézni, h kell-e hozzá végzettség. (úgy tudom nem...)
2018. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp be kell menned az önkormányzathoz, mert életképtelen módon nem teszik közzé, hogy melyik foglalkozási körhöz kell végzettség. Úgy rémlik ehhez nem kell.
2018. aug. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor ezt mástól nem fogom megtudni. Én is igy tudom, hogy nem hiszen pl. asztalos nem fog ilyen pepecs munkával foglalkozni mikor bútort gyárt. Akkor ebből önkormányzat lesz. Köszönöm a válaszokat :)
2018. aug. 3. 08:17
 4/4 Sarah Connor ***** válasza:
75%

Szia!

A bútor összeszerelése nem kíván asztalos végzettséget, csak a gyártása. Viszont a vállalkozásod székhelye szerint illetékes kormányhivatalban adnak arról felvilágosítást, hogy kell-e hozzá szakképesítés. Igen, nonszensz módon nem jutsz hozzá ezekhez az infókhoz, azt a KSH tudja csak. A kormányhivatal is az általuk nyújtott adatbázisból nézi meg. Egyébként, ha szakképesítéshez kötött, akkor is tudsz olyan tevékenységi kört felvenni, ami ezt a munkát lefedi és nem kell hozzá sem engedély, sem végzettség. ;)

2018. aug. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!