Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni Vállalkozó, kata,...

Egyéni Vállalkozó, kata, adószámos magánszemély, érdemes lenne az én esetemben?

Figyelt kérdés
Van bejelentett munkám rendszergazda ként, viszont ismerősöknek szoktam számítógép, laptop javításokat vállalni, viszont egyre többen jönnek hozzám ajánlás útján is, így egyre több munkát kapok. Gondolkozom internetes hirdetésen is, de nem szeretném, hogy esetleg egy navos kerüljön hozzám és megbüntessen. Jelenleg 20-30 ezer ft ami befolyik mint bevétel, hirdetés után ez nőhet. Lenne bármi értelme kiállítani EV igazolványt, vagy több lenne a költsége mint a haszon? Áfa visszatérítésre vásárlásaim után lehet lehetőség? Mit tudnátok ajánlani?

2018. aug. 4. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Tételes költségelszámolással csak a nyereség után kell adóznod (bevétel mínusz kiadás), ez érné meg.

Áfás ilyen kis bevételnél ne akarj lenni . Szerintem Neked a KATA sem éri meg, de az még akár szóba is jöhet, mert akkor nem kell minden hónapban bevallást beadni, stb, spórolhatsz egy kicsit a könyvelőn is.

2018. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Főállás mellett havi 25 000-et kell becsengetned KATA-ra, plusz iparűzési adó évente 50 000 vagy a bevétel 2%-a. (Ez városonként változó.) Ha ennyit nem tudsz kifizetni, adószámos magánszemélyként jobb lehet.
2018. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet adószámos magánszemély, mert "üzletszerű tevékenységet végez, melyből rendszeres jövedelme származik.


Egyéni vállalkozás tételes elszámolás alapján, de menj be egy nav-ba és érdeklődj. Bár lehet, hogy egy ügyes könyvelővel jobban jársz.


Mindenki nyomatja a KATA adózást, nem biztos, hogy neked az jó!!!

2018. aug. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!