Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gyermek használtruha bolt...

Gyermek használtruha bolt nyitásához kérhetnék segítséget, tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Még csak ötlet van és üzlethelyiség. Bérleti díj nem lesz. 1 kiadással kevesebb. Hogy induljak neki, honnan tudod jó minőségű árut beszerezni?

Kezdő vállalkozóként vhonnan kaphatok támogatást? Köszönöm előre is ha segítesz.


2018. aug. 6. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Boltvezető,kereskedő végzettséged van? Ha nincs, alkalmazottat kell felvenned, akinek van - márpedig az elég durván megdobja a költségeket.

Ha regisztrált munkanélküli vagy x ideje, akkor a munkaügyi központtól kaphatsz (de nem biztos, hogy adnak erre) vállalkozóvá válási támogatást, üzleti terv elkészítése után.

2018. aug. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Hogy honnan tudsz jó minőségű árut beszerezni?

Nos, ez általában az üzleti titok körébe tartozik: ha valakinek van egy jó forrása, bolond lenne konkurrenciát teremteni magának - szóval erre nem nagyon hiszem, hogy kapsz itt választ - Neked kell rájönnöd.

Na jó, egyet elárulok: a Vaterán min. 20 oldal 1 ft-os aukció van baba, gyerekruha kategóriában.


Még valami: nem árt, ha kereslet is van a környékeden a gyerekruhára, hiszen, mint írtam, a neten akár 1 ft-ért is lehet venni jó minőségű gyerekruhákat.


Egy dolog, hogy Te ezzel szeretnél foglalkozni és egy másik dolog, hogy a piacon van-e igény rá, van-e kereslet a környékeden?

2018. aug. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Szerencsére a boltvezetőim megvan, azzal sem lenne probléma. Május vége óta vagyok munkaügyön regisztrálva, előtte gyesen voltam. Valamelyik nap elmegyek érdeklődni, csak nem tudom hogy munkaügyi hivatalban vagy okmányirodában tudnak e nekem segíteni.

Érdeklődtem, nézelődtem szerintem lenne értelme ilyen üzletet nyitni. 20 km-es körzetben csak kínai van ahol 1 db melegítőnadrágot (ovisnak) kb 2200 ft-ért adnak. Hasznaltruha nagykerre gondoltam. Ott én válogatnám ki melyik ruhákat szeretném tovább árusítani vagy fizetek és kapok egy nagy bálát? :D

2018. aug. 7. 15:23
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Fizetsz és kapsz egy nagy bálát.

Ha jó a beszerzési forrásod, akkor jó ruhákat kapsz - de ezt mindenki hétpecsétes titokként őrzi :-)


Az üzlettel kapcsolatos követelményeket az önkormányzat kereskedelmi osztályán fogod megtudni, a támogatást a munkaügyin tudod megkérdezni.

2018. aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Lenne még egy, lehet, hogy hülye kérdésem. Saját dolgokat eladhatok ott?

Nem feketén! Csak mert itt olvastam egyszer egy kérdést ahol vmi ilyesmit kérdezett egy illető, h rengeteg gyerekruha, játék van otthon és üzletet nyítana, ott szeretné eladni.

Vmi ilyesmi volt most nem találom.

2018. aug. 8. 14:37
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

"Saját dolgokat eladhatok ott?"


Nem, illetve akkor, ha az eladandó holmiról meg van számlád. Vállalkozóként csak olyan terméket árulhatsz, aminek tudod igazolni az eredetét.


Emlékszem arra a kérdésre, s azt válaszoltuk neki, hogy erre felesleges boltot nyitnia, mert SAJÁT megúnt, kinőtt, feleslegessé vált holmijaidat évi 600 ezer ft-ig adómentesen eladhatod (piacon, interneten - de nem a vállalkozói üzletedben)

2018. aug. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, erre a kérdésre gondoltam.

Szóval akkor sajátot, nem.

Köszi!

Eszembe jutott még vmi...

Angol, holland vagy német? :D

2018. aug. 8. 15:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Arra figyelj hogy milyen a közönség. A neten 20-as csomagban árulják ezeket fillérekert, csak vigye valaki. Akinek pénze van, az meg márkásat és újat vesz. Jól kell belőni a minőséget és az árat.
2018. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Anyuka vagyok, barátnőim, ismerőseim között is vannak anyukák. Sokan turiból szerzik be a gyerekruhákat. 20 km-es körzetben pedig nincs. Amúgy egy forgalmas üzlet mellett lenne, oda nagymamáktól kezdve minden korosztály jár. Szerintem menne.
2018. aug. 10. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!