Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Engedélyköteles, képesítéshez...

Engedélyköteles, képesítéshez kötött TEÁOR kódot fel lehet e vinni a vállalkozás profiljába, ha a nevezett képesítéssel rendelkező alkalmazottat csak napi bejelentéssel jelentik be?

Figyelt kérdés
Mivel időszakos munka lenne napi bejelentéssel egyszerűbb lenne megoldani, ha így lehet.

#engedély #képesítéshez kötött TEÁOR kód
2018. aug. 25. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Ha kicsit bővebben leírnád, lehet, pontos választ tudnánk adni.

Így, látatlanban azt mondom, hogy nem.

A vállalkozásban folyamatosan biztosítani kell a képesítéssel rendelkező személy meglétét.


Példa: nyitsz egy boltot, de nincs boltvezető végzettséged. Egyszerűsített foglalkoztatással akarsz valakit bejelenteni, de nem teheted, ugyanis úgy csak max 15 napot dolgozhat egy hónapban - a többi napokon ki biztosítja az üzletvezetést?

2018. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lényegében erdészeti munkáról lenne szó különbözú területeken. 5-10 centi, karvastagságú terület gyérítése.


Nekem nincs motorfűrészkezelői végzettségem, de akik jönnének dolgozni nekik van, sőt erdészeti tapasztalatuk is.


A vállalkozás profiljában az 024002-es kódú Erdészeti bérmunka van bevive eddig, ez nem engedély és bejelentésköteles és aki kiadná a munkát azt mondta ezzel le tudunk szerződni, de a legjobb lenne a 022001 as kód, 022001 Fakitermelés saját jogon, ami már engedélyköteles.

2018. aug. 25. 18:16
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért egyszerűsíttet foglalkoztatásra gondoltam először, mert próbamznkáról lenne szó. Ha jól sikerül az 1-2 hét, akkor lenne értelme az állandó bejelentésnek is, meg le kéne fixálni az embereket.
2018. aug. 25. 18:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó ideje csak a munkaviszonyt fogadják el, efo-t nem.
2018. aug. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Azért kíváncsi lennék, miért éett az 1-es válasz lehúzva 55 %-ra, hiszen a következőt írtam:

"Így, látatlanban azt mondom, hogy nem.


A vállalkozásban folyamatosan biztosítani kell a képesítéssel rendelkező személy meglétét."


Utána alá is támasztottam, logikusan, hogy miért nem.

nem értem, szerintetek mi ebben a rossz?

2018. aug. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én zöldet nyomtam rá, szerintem teljesen érthető és jó, amit írtál.
2018. aug. 26. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!