Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes több tevékenységi...

Érdemes több tevékenységi kört is megadni a vállalkozás indulásakor?

Figyelt kérdés
Valószínűleg pár héten belül indítunk egy vállalkozást, és az egyik srác azt mondta, hogy minden olyan tevékenységi kört adjunk meg, amit csak meg lehet, és nem feltételhez kötött az adott tevékenység. Miért éri meg beírni olyan tevékenységeket, amiket majdnem biztos, hogy a büdös életben nem fogunk végezni?

2018. jan. 4. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Azért, mert később pénzbe kerül felvenni őket, és ki tudja, hogy a nagy ötlet fél év múlva és működik-e még. Amúgy nagyon nem mindegy milyen vállalkozást indítasz, ha például egyéni vállalkozóként felveszel 20-30 tevékenységi kört, akkor könnyen behívnak a kormányhivatlba beszélgetni. Arra figyeljetek, hogy olyat ne vegyetek fel, ami papírhoz/engedélyez kötött.
2018. jan. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem érdemes. Csak azokat vegyétek fel, ami a tevékenységetekhez csatlakozik, esetleg azokat, amik lazábban de esetleg hozzá köthetőek. Nem túl jó benyomást kell egy olyan vállalkozás, ahol azt látom, hogy minden hülyeség fel van nekik véve. Nem lehet elég komolyan venni. Egy komolyan vehető vállalkozás egyértelműen azzal foglalkozik amihez ért és amiben profi.
2018. jan. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Már nem kerül pénzbe a későbbiekben a tevékenység bővítése, azaz más tevékenység felvétele.

Amivel majdnem biztos, hogy nem fogtok soha foglalkozni, azt tényleg nem kell felvenni - csak azokat, amik aket szinte biztos, hogy fogtok.

2018. jan. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Cég esetében célszerű. Utólag felvenni penzbe kerül. Lehet ma még megy egy biznisz, de 10 év mulva már korántsem biztos. Amit lehet vegyetek fel. Ha 5 évig nins belőle bevétel elszámolva max a cégbíróság törli. Ez nem kerül pénzbe. Egyébként is fő tevékenység mellett "szinte bármi" végezhető akkor is ha nincs benne a tev körbe , maximum az art törvény szerint külön be kell jelenteni.


Egyéninél viszont nem érdemes. Én elsőnek próbáltam a 84 tev körömhöz kapcsolódva törvényességi felülvizsgálaton 4 órán keresztül nézegettek mihez kell csak bejelentés, mihez engedély ,képesítés stb és azok megvannak e. Hogy ne húzzam a hiánypótlást mert a jegyzői határozatot 3 megye településről kellett volna összeszedni ,leredukáltam annyira amivel ténylegesen is foglalkozunk, ami jövőbe mutató az meg majd fel lesz véve. Igaz idén már újra kft a terv.

2018. jan. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
jav.: Elég a bejelentés a Navhoz, már nem kell társasági szerződés módosítás.Igy viszont nem indokolt a sok tev kör cég esetén sem.
2018. jan. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképpen cég lesz, nem EV.
2018. jan. 5. 11:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy csak a reális tevékenységi köröket vedd fel, amivel tényleg kezdeni is akarsz vmit. A bt-m alapításakor én is felvettem sokmindent, pontosabban szólva egy hasonló profilú bt tevékenységi köreit vettem át, ez a hibás döntés kb 160.000 forintomba került. Tevékenységi kör alapján kérdés nélkül átsoroltak a NAK- hoz (Agrárkamara), ahol árbevétel alapján számolják a díjat és szépen ki is számlázták. De utólag egyébként tudod variálni a tevékenységi körödet teljesen ingyenesen, ügyfélkapun keresztül, kivéve a főtevékenységet, ahhoz ügyvéd kell. Szóval csak óvatosan.
2018. jan. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ha jól értelek Titeket, akkor már nem kell megfizetni a 15.000 Forintot és a 3.000 Forintot új tevékenységi kör hozzáadása esetén? Elég egy nyomtatványt kitölteni?


Webáruházat nyitnék és sajnos csak a "4799 '08 Egyéb nem bolti, piaci kiskereskedelem" szerepel a szerződésünkben, a 4791 nem, ami pedig szükségeltetik - tudtommal - hozzá.

2018. jan. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
már nem kell fizetni érte, illetve a társasági szerződést sem kell hozzá módosítani. Utoljára nekem is 2006-ban meg 2013-ban volt bt-m meg k.f.t.- m akkor még kellett fizetni.
2018. jan. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!