Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes most magánvállalkozásb...

Érdemes most magánvállalkozásba fogni? S ha egyéni vállalkozó vagyok kifizeti a GYED-m?

Figyelt kérdés
Azért most mert mostanra áll össze anyagilag és más téren is a kép. Most már a tevékenységem felől tudnék vállalkozni. De nem túl kockázatos ebben a helyzetben amiben vagyunk?
2008. nov. 3. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A GYED megállapításához

a szülést, (más jogosult esetén az igénybejelentést) megelőző két éven belül kell legalább 180 nap biztosításban töltött idővel rendelkezni,

a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély idejét, valamint,

a közép, vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejét beszámítják


Az egyéni vállalkozó is biztosítottnak minősül, ezért kérheti az ellátás megállapítását, ha nyilatkozik arról, hogy az ellátás folyósítása alatt vállalkozásában személyesen nem működik közre.

2008. nov. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Egyelőre tájékozódom, hogy lenne jobb. még GYED-n vagyok a közalkalmazotti munkahelyemről. Sajnos nem tudok oda visszamenni és ezért már most gondolnom kell a jövőre és gondoskodnom róla.

Nem tudom eldönteni maradjak-e itthon GYES idejére és közben próbáljak munkát találni, vagy kezdjek el már most rohangálni a dolgok után.

2008. nov. 4. 08:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem égetően anyagi kérdés, szerintem maradj a picivel gyesen, legalább 3 éves koráig.

vállalkozásba csakúgy érdemes fogni szerintem, ha az nem "kényszerválalkozás" , vagyis van megfelelő tőke, ötlet, és várható piac a sikeres működtetéshez.

2008. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

az a baj,hogy a jelenlegi helyzetünket elnézve, hála a válságnak és a kormánymegoldó politikájának. Ha 2010-ben otthon maradok GYES-n nem fogunk megélni. Ugyanis férjem is és én is közalkalmazottak vagyunk.

Ezért gondolkodom a vállalkozáson. most adódott néhány lehetőségem amihez számlaképesnek kellett volna lenni. Ezek a kapcsolatok ha maradnak talán érdemes lesz belefogni.

2008. nov. 4. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Én olyan "munkát" választanék, amit tudok GYED mellett otthonról csinálni és akár közalkalmazottként is lehet majd tovább vinni, nem kell feltétlenül otthagyni az állambácsit, mert legalább a sokmindent fiztei utánad.
2008. dec. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!