Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan döntök helyesen?

Hogyan döntök helyesen?

Figyelt kérdés

Ferjem ceget szeretne alapitani, fuvarozas. Együtt a testverevel fele fele. En inteznem a papirügyeket stb.

De igy egyszerü ,,alkalmazott lennek,, es ö pedig osztozna fele fele a testverevel...ti beleegyeznetek ebbe? Fel ajarom verni neki hogy en is tars akarok lenni, tehat mindenböl jarna nekem is az egy harmada.



2018. aug. 30. 21:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Milyen papírügyeket fogsz intézni? Mérlegképes könyvelő vagy?
2018. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem, nem a könyvelest, az egyeb dolgokat amik ezzel jarnak. Persze a kislanyunkkal vagyok itthon, csak jövö nyaron kezdhetne oviba jarni, de besegitenek amjbe tudok. Es persze az elsö teherautora az en nevemen tudnek kölcsönt szerezni, csak ö mar a testverere szamitott , hogy majd ö vesz ki kölcsönt. Csak le szeretnek szögezni dolgokat az elejen, ezert tudni szeretnem milyen hatranyaim szarmazhatnanak ebböl elmeletileg ha mi hazastarsak vagyunk de ö a testverevel alapit ceget.
2018. aug. 30. 21:31
 3/19 anonim ***** válasza:

A hitelt ne engedd a te nevedre felvenni, ha nem tudják visszafizetni, akkor rajtad fogják behajtani.

Van bármi vállalkozási tapasztalat? Szállítmányozásban igen komoly verseny van. Valamelyik nagy speditőrnél akarnak alvállalkozók lenni? Vagy önállóan dolgoznának?

Leültetek már kiszámolni, hogy mennyire érdemes nekikezdeni? Ha még egyikőtök sem vállalkozott soha, keressétek meg egy könyvelőt, kérjetek egy konzoltációt, vigyétek el neki az általatok kiszámolt dolgokat és számoljátok/beszéljétek vele át.

Ha a hitelt nem a te nevedre veszik fel, akkor semmiképpen sem jogos, hogy te is egy részt szeretnél. A könyvelésen túl más papír ügy alig van egy kezdő vállalkozásnál. Egy számla kiállítása (ha erre gondoltál) meg pillanatok műve, a sofőr is meg tudja csinálni.

2018. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak bizalom kérdése. Ha házasok vagytok és megbízol benne akkor teljesen mindegy szerintem. Papírügyileg meg ha egyéni vállalkozók vagytok akkor egyszerűbb is úgy.


Ha viszont mindenáron akarsz akkor gondolom úgy akarnád és a tesó is, hogy 50-25-25 arányban mert hát mégiscsak együtt vagytok.

2018. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ja a hiteles rész kimaradt, hát elég érdekes.
2018. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
En ugy gondoltam, mivel a felesege vagyok, nem tudom jo ötlet e hogy kimaradok a vallakozasabol. En 3 egyenlö reszre gondoltam, hogy a csaladban maradjon megis maemint en ea a ferjem. A testverenek meg nincs csaladja
2018. aug. 30. 21:55
 7/19 anonim ***** válasza:
Azért, mert családtag vagy, nem jár neked rész.
2018. aug. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem a reszemre ehezek, de a gerjem ötlete volt es ö neki köszönhetö, ezert a sajat reszem a csaldban maradna tehat ez altal ö neki is több maradna.
2018. aug. 30. 22:08
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a 3 egyenlő rész a tesónak nem fog tetszeni. De próbáld megbeszélni velük.
2018. aug. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
És amúgy van bármi fogalmad az "egyéb dolgokról, amik ezzel járnak", hogy mik azok mégis? Van bármi tapasztalatok fuvarozásban?
2018. aug. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!