Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan döntök helyesen?

Hogyan döntök helyesen?

Figyelt kérdés

Ferjem ceget szeretne alapitani, fuvarozas. Együtt a testverevel fele fele. En inteznem a papirügyeket stb.

De igy egyszerü ,,alkalmazott lennek,, es ö pedig osztozna fele fele a testverevel...ti beleegyeznetek ebbe? Fel ajarom verni neki hogy en is tars akarok lenni, tehat mindenböl jarna nekem is az egy harmada.



2018. aug. 30. 21:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

* tehat mindenböl jarna nekem is az egy harmada.


A bukásból is ugye? meg a tartozásokból is.


Mert hogy ha így ennyire tudatlanul álltok az egészhez az kb.1-2 év és mentek a sülyesztőbe, hanincs annyi pénzetek, hogy minimum egy 5 kocsis flottával tudjatok indulni. Hozzá tapasztalt pilótákkal, az összes engedéllyel. útvonal ismerettel, büntetési tételek ismeretével. Adókkal.


És akkor még rá sem tértünk arra, hogy egy jó fuvarszervezőtök legyen, fel tudjatok olyan oldalra kerülni amihez minimum 1 éves aktív fuvarozás szükséges és még arról sincs szó, hogy a megbizói gárdátok olyan legyen, hogy ne csak papiron termeljetek, hanem be is folyon a pénzetek.

2018. aug. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%

11+


Kedves kérdező, ne a markodat tartsd, hanem legyél tisztában tökéletesen, hogy mit akarsz csinálni és mivel jár.


A mai cégtörvények alapján mindenetek úszhat, és ennyire tudatlanul nekiállni csak az ostobál állnak neki.


Az, hogy kinyomsz egy elkészült melóról egy számlát, az már csak az utolsó simítása egy lezárult szállításnak.

2018. aug. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Semmi bajom nem lenne azzal, hogy en kimaradok es a ferjem csinalja az öccsevel. Ezek mind csak elmeletel egyenlöre.

Ha törtenne valami mondjuk a ferjemmel, akkor az egesz a tesojara szallna at? Egyenlöre elmeleti alapon szeretnek tisztaban lenni par dologgal. Ezert kerdeztem, hatha van aki hasonlo szituban van vagy van tapasztalata stb..

2018. aug. 31. 09:11
 14/19 anonim ***** válasza:

Beszélj egy ügyvéddel!

Egy félresikerült "családi vállalkozásra" rámehet a család.

Nemrég beszéltem olyanokkal, akik Volvó és Renault kamionflottákat lízingelnek. Profi kockázatkezelők, akik eldöntik, hogy egy cég hitelképes-e vagy sem. Azt mondták, nem tudnának elég drágán fuvarokat szerezni, hogy nekik is maradjon valami a fuvarból, miután mindent kifizettek! Jól gondoljátok át!

2018. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%
Miért örökölné az öccse a vállakozásban lévő tulajdonát? Ugyanúgy öröklődik, mint bármi más vagyon.
2018. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Pont ezt szeretnem tudni.

Tehat a ferjemnek van egy resze a vallkozasban, akkor ha valami törtenne az ram szallna nem pedig az öccsere akinek amugy is a fel reszebenne van? Tehat elmeletileg ha en soha nem vagyok a ceg szerves resze ebben az esetben nem tudna az össce elvenni tölem a masik felet? Az öccseben sajnos nem bizok. Tudom, hogy a ferjemet nem csapna be, de azt is tudom, ha magamra maradnek akkor jomagam nem szamithatnek ra.

2018. aug. 31. 11:35
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

16 Mivel házastársa vagy, a cégtől függetlenül, akár benne vagy akár nem, a férjed osztalékának az 50%-a a tied, ha nincs vagyonjogi szerződésben leírva, hogy a férjednek az adott cégben lévő mindennemű vagyona külön vagyont nem képez, a házasságtól.


Ez egy elég jó szerződés, ha ez így van meg. Mivel teljesen külön van kezelve, és ha mint alkalmazott is benne van a cégben, akkor a fizetés az ami a házasságba befolyik.


Ha nincs meg ez a papírotok, közjegyző előtt, akkor egyetemlegesen te is tartozni fogsz, ha bukik a cég a férjed tartozásában. 50%-ban.


Tehát, jogilag rosszabbnak tűnik ez a megoldás, mert válás esetén neki megmarad tisztánb a cég, és visszamenőleg te nem követelhetsz ez ügyben semmit, viszont számodra ez az egyetlen betonbiztos papír, hogy ha bármilyen csőd is beállna,. ne úszzon mindenetek, és ne legyél adós.

2018. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
*szerződésben leírva, kikötve
2018. aug. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

1. Tegyük fel akkor , hogy egy jol menö ceg fele reszet öröklöm, az ö munkaköret viszont nem tudom helyettesiteni, mi törtrnik ilyenkor? A fele haszon habonta ugyanugy jar?

2. Ha rosszul megy es csak rakas adossagot öröklök ?


Ezek feltetelezesek ha valami baj vagy egeszsegügyi problema törtenne a ferjemmel


Mi a helyzet a valassal?

Ha el akarna valni akkor a reszenek a fele illetne meg ?

2018. aug. 31. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!