Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mikor érdemes elkezdeni egy...

Dominik0627 kérdése:

Mikor érdemes elkezdeni egy vállalkozást?

Figyelt kérdés

Idén végzek a sulival, programozós szakra megpróbálok jelentkezni, ha sikerül ha nem utánna felmegyek Pestre, gondoltam leteszek egy bártender tanfolyamot, havi 200 körüli fizuért, amíg hozzá szokok a pesti dolgokhoz és rendeződik minden, utánna gondoltam arra, hogy valamilyen céget létrelehetne hozni, valljuk be ki ne szeretne nagy fizetéssel élni?

Nagyjából mire érdemes odafigyelni, nagyjából mekkora tőke kellene, milyen 'típus"ban lenne érdemes? gondolok arra hogy mivel foglalkozzon.. Megkérném a trollokat mellőzék, különben úgyis csak pontozom őket..


2018. szept. 8. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha már ismered annak a szakmának a csínját-bínját.
2018. szept. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mikor van egy piacképes szaktudásod, van hozzá rengeteg időd és kockáztatni kell a pénzedet is.
2018. szept. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

- Amikor megvan a kellő szakértelmed,

- annak hiányában tudsz jó szakembert megfizetni,

- amikor van megfelelő tőkéd, hogy a kezdeti nehézségeket átvészeljed,

- amikor minden törvényes előírásnak megfelel.

2018. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megvizsgálod, hogy az ötleted piacképes-e, versenyképes-e, működőképes-e és üzletképes-e. Ha minden kérdésedre a válasz igen (és nem csak azért, mert te úgy gondolod, hanem utána is nézel, számolsz a dolgoknak), akkor megnézed, hogy az induló- és az első időszakra szükséges tőkével rendelkezel-e. Ha erre a kérdésre is igen a válasz, és mindezek mellett szívesen csinálnád, akkor már bele is kezdhetsz.


Az, hogy mire érdemes odafigyelni, mennyi tőke kell hozzá, és milyen típusú legyen a vállalkozás elsősorban attól függ, hogy milyen tevékenységben gondolkozol. Ehhez azt szükséges magadban tisztáznod, hogy mihez értesz és mit szeretnél csinálni. Az, hogy "valljuk be ki ne szeretne nagy fizetéssel élni?" édes kevés kiinduló alap.

2018. szept. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A mit szeretek csinálni, túl nagy fogalom lenne, mindenben találnék valami kedvet.. Az életem nagyrészét a PCmm mellett éltem le, talán valami hozzá kapcsolódóhoz értenék is, viszont felnőttkor, kicsit komolyabbságot akarok magamtól, akár valami élelmiszerüzlet, akár valami PC-s bolt, én úgyvagyok vele, hogy az nem túlságosan lényeges milyen téren, de valahol elakarom kezdeni, úgymond ami nagyon érdekelne az nincs, viszont nagyon nyitott vagyok minden más kategóriára is, azért kérdeztem a típust.. Leginkább az érdekel, amely jó jövdelemmel van, kevés kockázat és életképes rövid ill. hosszú távon is
2018. szept. 8. 20:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Leginkább az érdekel, amely jó jövdelemmel van, kevés kockázat és életképes rövid ill. hosszú távon is" Ilyen vállalkozás nem létezik. Nem gondolod, hogy akkor mindenki azt csinálná?

Az a gond, hogy olyan általánosságokban beszélsz, hogy lehetetlen konkrét tanácsot adni neked. Valószínűleg a világon semmihez nem értesz olyan szinten, amire egy vállalkozást fel lehetne húzni, ráadásul a kérdésedet elnézve az alapvető gazdasági-pénzügyi összefüggésekkel sem vagy tisztában. Tanulj még, kezdj el dolgozni, és amikor a munkád során azt látod, azt tapasztalod, hogy basszus, ezt én saját magam is meg tudnám csinálni, és akkor nem a főnököm kaszálna rajta, hanem én, na akkor kezdj el ezen komolyabban gondolkozni.

Ha jelen állapotodban elkezdesz vállalkozni, annak belátható időn belül az lesz a vége, hogy ugyanott leszel, mint most, csak a pénzed jelentős részét kidobtad az ablakon. Várj még vele!

2018. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem is most terveztem, csak pár év után , de köszi :)
2018. szept. 8. 23:08
 8/9 A kérdező kommentje:
De szerintem valami olyasmi érdekelne, ami PC/konzol/ netalán programozósdi.. Olyanra gondolok mint a konzolvilág, mellette reklámoznék ugyanúgy terméket a TheVR tech csatornája, gyerekkorom óta folyamatosan játszok, infóból előrehozott érettségiztem, nagyjából azért tudom , hogy mi mennyire érdekelné a vevőt
2018. szept. 8. 23:30
 9/9 A kérdező kommentje:
esetleg valamilyen tanfolyam van hozzá? Sulinkban 1 évet tanítottak pénzügyes dolgot, de azt se nagy szinten..
2018. szept. 8. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!