Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szezonális KATA? Ehhez is...

Szezonális KATA? Ehhez is kell minden?

Figyelt kérdés

Az ünnepekre szeretnék webáruházat nyitni. A KATA folyamatát már megérdeklődtem, viszont kérdezném, hogy így szezonális céllal is kell regisztrálni az iparkamarába?

Gondolom az iparűzési adót sem szívesen engedik el.

Természetesen tudom, hogy így is be kell vallani, de nem hiszem, hogy szeretném hosszútávon csinálni.

(legálisan nagykerből rendelnék árut).



2018. szept. 12. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy nap kamara is annyiba fáj, mint egy év, és igen, kell akár annyiért is regisztrálni.
2018. szept. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen ugyanúgy, mintha "normál" KATA-s lennél. Sőt, ha nem hónap elején indulsz, akkor is teljes hónapot kell fizetned.

Azt ugye tudod, hogy a webáruháznál fel kell tüntetni egy csomó mindent (székhely, elállási jog, panaszkezelés, ÁSZF , stb) Ünnepek alatt nyilván fokozottan fogják ellenőrizni.

2018. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
te miről beszélsz, második? Milyen teljes hónap? Kamara a kérdés...
2018. szept. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Arról beszélek, amit kérdezett:

"Ehhez is kell minden?"

Erre válaszoltam azt, hogy igen, teljesen úgy, mintha "igazi" KATA-s lenne.

De ha attól "megnyugszom, akkor leírom szájbarágósan is:

mivel a 2.-ik félévben működtetni fogja a vállalkozását, tehát iparűzési adót is kell fizetnie, ezenkívül a kamaránál a vállalkozás INDÍTÁSA után szinte azonnal kell regisztrálni. Most jó, elégedett vagy?

2018. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2-eske, nyilvánvaló, hogy ezeket fel fogom tüntetni a webáruházban, csak arra voltam kíváncsi, hogy állambácsi 3 hónapra is lehúz-e minden lehetségessel, vagy esetleg jobban járok-e valamivel, mint azok, akik egész évben KATA-znak.

Nyilván nem hiányzik egy ötszörös összegű büntetés, ezért nem is akarok sem feketén, sem szabálytalanul árulni. Ha fizetni kell, hát fizetni kell.

2018. szept. 13. 12:14
 6/8 anonim ***** válasza:

"nyilvánvaló, hogy ezeket fel fogom tüntetni a webáruházban"


Akkor jó, ha ez számodra nyilvánvaló, örülök neki, de sajnos ez másoknak korántsem természetes. Olyan szinten nincsenek tisztában a szabályokkal, hogy az szinte fáj - csak ezért írtam.

Nem tudtam, hogy Te ilyen jól tájékozott vagy, bocsi :-)

2018. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
egy webáruháznak elég jelentősek az induló költségei, nem hiszem, hogy érdemes lenne eleve pár hónapra tervezve indítani.
2018. szept. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7-eske, ha egy kicsit értesz hozzá, akkor jelentősen csökkennek azok a költségek :)


#6 Alaposan körbejártam a témát és egy muszájból szabályosan működő webáruházat fogok figyelembe venni mintaképpen, a nagyok kiírnak mindent, ilyen banánhéjon nem akarnak elcsúszni :)

2018. szept. 13. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!