Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozásom megszűnt,...

Egyéni vállalkozásom megszűnt, igényelhetek munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 21:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
Igen igényelhetsz.Mettől meddig volt a vállalkozás?Én is ilyen cipőben járok.1 hónapja vagyok munkanélkülin.
2010. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Nekem azt mondták, hogy nem, mert vállalkozóként nem fizettem munkavállalói(?) járulékot, ezért most nem jár a közösből.

Rosszul tájékoztattak?

2010. jún. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Jól tájékoztattak, EV-knek nincs munkanélküli, és a legnagyobb vicc az, hogy a nyugdíjba se számít bele a vállalkozási idő.
2010. jún. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bár milyen nyugdíjról beszélek, az csak papíron létezik itt..


Azzal az ürüggyel vonnak!!

2010. jún. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni vállalkozóként vállalkozói járulékot kellett fizetned, ez kvázi olyan, mint az alkalmazottaknál a munkavállalói járulék.

2010. január 1-től pedig egészségbiztosítási- és munkaerőpiaci járulékot kell fizetni.

Ha megfizetted a vállalkozói járulékot, akkor az egyéni vállalkozásban eltöltött időd figyelembe kell venni az álláskeresési járadék/segély számításakor.

Ha az elmúlt 4 évben volt legalább 365 nap munkaviszonyod, vagy egyéni vállalkozós jogviszonyod (és megfizetted a váll.járulékot), akkor jogosult vagy álláskeresési járadékra. Ha nem volt 365, de volt legalább 200, akkor áll.ker.segélyre.

A www.afsz.hu oldalon megtalálod azt a munkaügyi régiót, ahova tartozol. Írd meg nekik a pontos adataidat (az elmúlt 4 évben mikor mi voltál:tanuló, alkalmazott egyéni vállalkozó, mennyi időre fizetted a vállalkozói járulékot) és kérdezd meg tőlük, hogy jogosult vagy-e álláskeresési ellátásra.

A 23:27-esnek üzenem, hogy kérdezze meg ő is az afsz.hu-n. Ha itt kedvező választ kapsz, azzal menj vissza a munkaügyi központba, és kérd a járadék/segély megállapítását.

A munkaügyi központos ügyintézők sem tévedhetetlenek. És még következménye sincs, ha nem jól tájékoztatnak. Tapasztalat.

2010. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat
2010. jún. 23. 08:26
 7/12 anonim válasza:
79%
Pontosan.Első vagyok.Én is EV voltam és kapom a segélyt nem tudom miért kellett ezt az utánam íróknak megcáfolni.Csak tudom már,hogy mit kapok és mit nem.
2010. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem cáfoltam meg, de engem elküldtek a fenti ürüggyel.

Furcsa, hogy EV-ként ugyanazt fizetjük, az egyik kap munkanélküli járadékot, a másikat meg elküldik.

2010. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Sziasztok!

Itt az a fő kérdés, hogy megfizetted-e a vállalkozói ill. a munkaerőpiaci járulékot. Ha igen, akkor jogosult vagy álláskeresésire. Szoktak kérni APEH igazolást is az EV-ktől.

A munkavállalóknál ez azért nem kérdés, mert nekik nincs beleszólása, hogy a munkáltató fizet-e vagy sem. De a vállalkozó megteheti, hogy nem fizeti a saját járulékait. Pl. mert fizetés képtelen.

2010. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Azért, hogy ne maradjon téves információ, a 3. válaszolónak és mindenkinek üzenem, hogy az EV időszaka is beleszámit a nyugdíj alapjául szólgáló szolgálati időbe.

A nyugdíj összegébe viszont csak akkor számít be a járulékalap, ha a járulékokat ténylegesen be is fizették. (ha főállású vállalkozó mindenképp, de akkor is, ha nem főállású és van járulékköteles vállalkozói kivét).

2010. jún. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!