Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyikbe lenne érdemes belefogni?

Melyikbe lenne érdemes belefogni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy saját vállalkozást, rengeteg ötletem van, és nem tudom eldönteni, hogy melyiket lenne érdemes megvalósítani.

Az egyik az lenne, hogy handmade kozmetikumokat árulnék online, esetleg később, ha már van hozzá elég tőke, saját boltokat is nyitnék. Talán ebbe tudnék belefogni a leghamarabb.

A másik pedig egy modellügynökség lenne, viszont nem tudom, hogy manapság megéri-e modellügynökséget alapítani, plusz mennyi $ kellene hozzá ( külföldön csinálnám egyébként ). Illetve még egy vegán étterem nyitásán is gondolkodom. Melyik lenne a legjobb opció? Esetleg további ötletek?



2018. szept. 23. 02:24
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

amelyikhez értessz is. hiába nyitnál vegán éttermet, ha mondjuk nincs semmiféle kapcsolatod valami olyan kivételes tehetségű szakáccsal/szakácsokkal, akiket vinnél az étterembe, és ettől kiemelkedne a többi vegán étterem közül, hiszen hát azokból is annyi van, mint a szemét.


handmade kozmetikumokhoz meg hány féle engedély kéne termékenként, hogy te azt forgalmazhasd? rengeteg. nem később kell hozzá elég tőke, hanem már az elején.


modellügynökség szintén ugyanez. van kapcsolati tőkéd a szakmában? mert hát ugye egy jó ügynökségnek ez lenne a lényege, hogy te felfedezel egy jó adottsággal rendelkező személyt, utána azt ajánlgatod a szakmában.

2018. szept. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

"handmade kozmetikumokat árulnék online"

Ehhez azért bizonyos engedélyekre lenne szükséged az összetételt illetően - meglehetősen szigorú a szabályozása. Gondolj bele, ha valamelyik összetevőtől allergiás reakció lép fel valakinél...


Modellügynökség?... Van benne gyakorlatod, illetve pár száz milliód, hogy versenyezz a nagyokkal.

Vegán étterem szinte ugyanaz: NÉBIH, stb engedékyek.

És az ötleten kívül azt pl. tudod, hogy ha nincs főfoglalkozásod, akkor min. havi 50 ezer ft lenne az adód?


Ezeket nem azért írtam le, hogy elvegyem a kedvedet, hanem azért, mert ötlete nagyon sok embernek van - nekem is - csak az még kevés egy vállakozáshoz.

Utána kell járni, mihez milyen engedélyek kellenek, nem árt egy kis vállalkozói ismeretek (esetleg üzleti terv), meg aztán pl. egy bolt nyitásához min. kereskedő végzettség kell - az van Neked? Ha nincs, fel kell venni olyan valakit, akinek van - az meg egy rakás plusz pénz, amit ki kell tudni termelni.

Rendszerint ezen a ponton szoktak elbukni a vállalkozások: nincs annyi bevétel, mint amennyi adót kell fizetni, illetve amennyi költség van.

2018. szept. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
31%
1-es, amíg én itt "körmöltem", addig Te mennyivel rövidebben és ügyesebben leírtad szinte ugyanazt, amit amit én - lényegretörésről van még mit tanulnom :-)
2018. szept. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!