Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Katás kisvállalkozó vagyok....

Katás kisvállalkozó vagyok. Mi a következő szint ha itt elérem a max. Összeget?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Tavaly októberben, most meg már augusztus közepén elértem a katás maximális összeget.

Ha e felé megyek, akkor 40% áfát kell fizetnem.

Milyen lehetőségem van amivel több lehet a bevételem mint a katás rendszerrel?

Egyszóval mi az ami a kata után következik?


2018. szept. 23. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

"Tavaly októberben, most meg már augusztus közepén elértem a katás maximális összeget.


Ha e felé megyek, akkor 40% áfát kell fizetnem."


Jajj, hát nem véletlenül szokta itt írni a 61 %-os, hogy "persze, mert "KATÁ-snak nem kell könyvelő!


Bocs, de rendesen kevered a fogalmakat és egy csúnya NAV-os bünti is lehet belőle.

A KATA bevételi határ 12 millió ft, e felett 40% ADÓT kell fizetni.

A KATA alanyi adómentesség határa pedig 8 millió ft - efelett be kell jelentkezni ÁFA körbe, már nem lehetsz ÁFA mentes, (ha jól tudom, kettős könyvelés kell, könyvelővel, de ebben nem vagyok biztos).


Milyen lehetőségem van amivel több lehet a bevételem mint a katás rendszerrel?

A KATA-val is bármennyi lehet a bevételed - csak sok adót kell fizetned.

De a tételes költségelszámolás (ez lenne a következő lépés) másfajta adózás, ott kötelező vállalkozói számla, nem vehetsz ki akármikor akármire pénzt és természetesen a havi adója is jóval magasabb + ahhoz mindenféleképpen szükséges könyvelő és havi adóbevallás van.

2018. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

1. nincs köv szint

2. nincs maximális összeg, akár egy milliárdot is számlázhatsz

3. a 40% nem áfa

4. ha a katát átlépted, akkor már rég az áfát is, szóval szívás

5. feltételezve, hogy nem vagy teljesen hülye (bár a kérdés láttán de, az vagy), akkor van könyvelőd, aki az áfa-bevallásod beadogatja (egy esélyed van, tam tev). Miért nem őt kérdezed?

2018. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
1, akkor is elég a pénztárkönyv/naplófőkönyv ev-nek, ha áfás :)
2018. szept. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
és tételesként is akkor kell vállalkozói számla, amikor katásként: ha belép az áfa-körbe
2018. szept. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
geez mivel kerestél te havi 1 millát?
2018. szept. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

5-ösnek: A KATA-s vállalkozóknál BEVÉTEL van, nem nyereség.

Tehát NEM KERESETT havi 1 milliót - mint az alkalmazottak, hanem ennyi volt a bevétele. A BEVÉTEL NEM EGYENLŐ A HASZONNAL.

Teszem azt, ha van egy webáruháza és amit megvesz 800-ért, azt eladja 1.000-ért, akkor az 1.000 ft a bevétel, hiába csak 200 ft-ot keresett rajta.

Sőt, nálam a postaköltség is benne van a bevételben - pedig azon aztán egy fillér hasznom sincs.


Szóval sokaknak az irigység már nagyon megy, de csak úgy, a dolgok ismerete nélkül.

Az egyik társasházban sokallják a 44 ft havi takarítási díjat - de arra már nem gondolnak, hogy SZÁMLÁRA takarítok, ebből kb. 17 ezer ft adó lejön. Tényleg, milyen rohadt sok 1 hónapra az a 27 ezer ft, ami megmarad...

Na, most pont ezt csináltad Te is :-)

2018. szept. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaj ne sajnáltasd már magad. Abban a társasházban hányszor takarítasz egy hónapban? Kettőnél többször biztos nem. És kb 3-4 óra alatt meg is vagy vele gondolom. Tehát 6-8 óra munkaért kapsz 27 ezret. Ez úgy 3-4 ezer forintos órabér, ami még diplomásként is elég jónak számít, takarításért meg pláne. Úgyhogy nem tudom mit sírsz, tényleg drágán dolgozol.
2018. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

De "ügyesen" megbeszélted magaddal :D

Hétfő-szerda-péntek reggel 6-ra ott kell lenni, a kukákat kihúzni - ez egy hónapban 12-13 alkalom. Ja, bocs, hétfőn 5-re, mert a szelektíves akkor jön.

Karácsonykor, húsvétkor, szilveszterkor ugyanúgy ott kell lenni, mert sokan nem tudják, de akkor is viszik a szemetet. Más, ha ünnepnapon dolgozik, dupla pénzt kap - mi akkor is ugyanannyit. Naponként egy-másfél óra munkát nyugodtan számolhatsz, s ne felejtsd el hozzászámolni pluszban a pénteki lépcsőház mosást, az esetenkénti kukamosást, a nagytakarítást, körfolyosó seprést, stb.

Szóval kb. 1.000 ft-ra jön ki az órabérem - ha kijön (ünnepnap is!) Télen hóügyeletet kell tartani.

Nem sajnáltatom magam, csak annyira látszik, hogy emberek tények ismerete nélkül ítélkeznek, irigykednek - ezért írtam le ezeket.


Bocs, kérdező, hogy kissé eltértem a tárgytól.

2018. szept. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!