Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen adókat kell fizetnem,...

Milyen adókat kell fizetnem, ha NEM katás egyéni vállalkozó vagyok?

Figyelt kérdés
Nem katás, áfás, webshopos. Van bevételi felső korlát? Mindenhol csak a katással foglalkoznak, alig találni infót.

2018. okt. 5. 16:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%

Óvatosan mondom, kérdező, a nullásnak van igaza...

A másik válaszoló csodásan mutatja a színvonalat. Fogalma nincs róla, pontatlan, sőt, tévedésben él, de nagy a hangja és lepontoz.


Az megvan, kedves 74-es, mi is az a 270ezer? MErt úgy tűnik, nem vágod. Tudod, minimum járulékfizetési kötelezettség, satöbbi?

2018. okt. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%

Na, akkor tegyük tisztába a dolgokat:

1.- egyedül nem lehet senkit lehúzni 0-ára - tehát nem én vagyok, aki 0-áig lehúzta az 58 %-ost.

2.- még ha igaza is van/lenne, akkor sem ilyen stílusban kellene előadnia a dolgokat - azt már nem is írom le, hogy mit írt nekem priviben, holott én egy szóval sem sértegettem - ellentétben vele. Igen frusztrált lehet, ha nem képes normálisan vitatkozni, csak trágár módon.

3. szem. jövedelemadót csak a minimálbér után kell fizetni, amit Ti emlegettek, az a szochó, amit a minimálbér másfélszerese után kell fizetni.

De: ha a 138 ezerre (minimálbér) hivatkozik az 58 %-os, akkor ne írja utána a 270 ezret, mert a garantált bérminimum 180 ezer - tehát a minimálbér másfélszerese 200 ezer, a garantált bérminimumé a 270 ezer - de ez csak a szochóra vonatkozik.

4.- a 12 millió feletti adózásnál az viszont igaz, hogy lemaradt egy betű: tehát érthetőbben leírom: a 12 millió feletti rész 40 %-át kell adóban befizetni.

Tehát, ha 14 milliós bevételed volt, akkor 12 millió normál módon, havi 50 ezerrel adózik és a felette lévő 2 milliónak kell a 40%-át befizetni adóban a KATA-s adózásnál.



Arra persze egyikőtök sem vette a fáradságot, hogy ezt leírja - mert egyszerűbb belekötni a másikba

2018. okt. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
35%

Ti emlegettek, az a szochó, amit a minimálbér másfélszerese után kell fizetni.


Hát még véletlenül se, tudod még tovább fokozni a tévedéseid számát? A szochot nem a másfélszerese után kell fizetni; valami egészen másra céloznak...


mert a garantált bérminimum 180 ezer - tehát a minimálbér másfélszerese 200 ezer


jajjjj. És az megvan, hogy ha a gbm alapján kell fizetnie, akkor nem a minimálbér másfélszerese bizonyos járulék alapja, hanem a gbm? Weben is árulhat olyan terméket, amihez bizony kell végzettség a forgalmazáshoz, tehát bejön a gbm a hozzá tartozó minimumokkal, ami nem 220.

2018. okt. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
19%
Vicces, ahogy próbálkozol, 74%-os, pedig tényleg nincs igazad.
2018. okt. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%

Oké, akkor várom, hogy valaki - ahelyett, hogy belémkötne - pontosan leírja a kérdezőnek.

Mert eddig segíteni nem segítettetek neki, csak azzal voltatok elfoglalva, hogy belém kössetek.

Tessék, lehet leírni, mi mennyi? :-)

2018. okt. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
30%
édesem, ott az első kérdés, majd ha arra válaszol, meg arra, mit akar árulni, akkor lehet neki válaszolni. Tippelgetni nem fogunk.
2018. okt. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
30%

"... alig találni infót ..."


Ha beírod a keresőbe, hogy egyéni vállalkozó adózása, bőven találsz infót, még levezetett példákat is.

2018. okt. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!