Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy kell számlatömböt venni?

Hogy kell számlatömböt venni?

Figyelt kérdés
egyéni vállalkozó lettem, egyéni adózási formával (vagy mi a neve - bevétel-kiadás különbözete utgán adózok majd). Kéne vennem számlatömböt, de nem tudom, hogy hogy megy ez. Még sosem vettem, nem értek hozzá. A könyvelő küldött egy papírt mailen, hogy avval tudok már számlatömböt venni, csak azt kell vigxem magammal?
2018. okt. 25. 23:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egyéni vállalkozói papíroddal, amin rajta van az adószámod is (meg a tevékenységi körök) és a személyiddel, lakcím kártya elmész a legközelebbi nyomtatvány boltig vagy Office depotba és megveszed a számlatömböt.

Javaslom, az első számla kiállítása előtt alaposan tanulmányozd, mit kell tartalmaznia a számlának, hogyan kell szabályosan kitölteni.

2018. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem adóazonosító kártyát IS kértek, amikor vettem.
2018. okt. 26. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%
Javaslom, válts könyvelőt.
2018. okt. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Miért kéne könyvelőt váltanom? Egyáltalán nem volt segítség a válaszod, mert meg nem indoklod, de azt sugallod, hogy nem jól csinálom, de hogy mit csináljak, azt meg nem írod le. Ennek mi értelme volt????



Én úgy tudom, már nem kötelező kiváltani az igazolványt

2018. okt. 26. 09:33
 5/19 anonim ***** válasza:
26%
Jézusom, ne haragudj, de a vállalkozás arról szól, hogy ÖNÁLLÓAN, FELELŐSSÉGTELJESEN megoldod azokat a problémákat, amire vállalkoztál, és a hozzá kapcsolódó mellékproblémákat. Ilyen hozzáállással, hogy "nem értek hozzá", nem fogsz messze jutni. Felnőtt ember vagy, van internet, másrészt fogod az igazolásod és az irataid (ha van már pecséted, akkor azt is), beugrasz a legközelebbi papírboltba, kérsz egy számlatömböt, és ott meg fogják mondani, ha esetleg kell még valami (de nem fog kelleni).
2018. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%

Miért válts könyvelőt?


Mert süt az írásodból a tájékozatlanság.

Addig ügyfél el nem megy tőlem, amíg ilyeneket mond, hogy egyéni adózási forma, vagy amíg nem tudja, hol, milyen tömböt vegyen, mi kell hozzá és hogyan fogja majd kitölteni.

2018. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
de, kell első alkalommal az értesítés.
2018. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, már nem kötelező kiváltani az igazolványt"



Ember, mondtam, írtam én olyant, hogy igazolvány??? (1-es vagyok)

Ezt írtam:


"Az egyéni vállalkozói papíroddal, amin rajta van az adószámod is (meg a tevékenységi körök)"


Amikor egyéni vállalkozó leszel, akkor kapsz erről egy papírt, ezen szerepel egy adószám (nem tévesztendő össze az adóazonosító jellel), egy nyilvántartási szám és a tevékenységi körök. Ezzel a papírral - nyilván ezt küldte a könyvelő - mész el a nyomtatványboltba.

2018. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy mindent le kell írjak és részletesen kifejtsek egy olyan kérdésben, ami NEM arról szól, hogy mit és hogy fizetek majd. Arra voltam kíváncsi, mit kell vinnem magammal. Ha olyan okos vagy, simán le is írhattad volna. Én is azt írtam, hogy azzal a papírral megyek, eztg mondta a könyvelő is. Csak mivel még sosem vettem, nem tudom, hányféle van, milyet kell kérni, hogy kell kérni.


Pont azt csinálom, amit írtál kedves T0ba, TÁJÉKOZÓDOK, csak épp én egy fórumon teszem, nem igazán értem, miért lenne ez baj. Te se úgy születtél, hogy mindent tudsz. Én most kezdtem, MÉG nem értek hozzá, ezért kérek segítséget. Komolyan nem értem, mit gondolsz. Hacsak te nem úgy bújtál ki anyádból h mindennel és annak az ellenkezőjével is tisztában voltál, gondolom, te is kérdeztél eleinte...

2018. okt. 26. 12:41
 10/19 A kérdező kommentje:
amúgy pont az ilyen hozzáállás miatt nem a boltban kérdezek, itt csak anoniman néztek hülyének - mellesleg nem jogosan, senki sem tud egyből mindent - abba a boltba meg, ahol venni akarom, rendszeresen járok. Jobb szeretek mindenről tájékozódni!!!
2018. okt. 26. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!