Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy kell számlatömböt venni?

Hogy kell számlatömböt venni?

Figyelt kérdés
egyéni vállalkozó lettem, egyéni adózási formával (vagy mi a neve - bevétel-kiadás különbözete utgán adózok majd). Kéne vennem számlatömböt, de nem tudom, hogy hogy megy ez. Még sosem vettem, nem értek hozzá. A könyvelő küldött egy papírt mailen, hogy avval tudok már számlatömböt venni, csak azt kell vigxem magammal?
2018. okt. 25. 23:23
1 2
 11/19 Bence87 ***** válasza:
48%

Nehogy vegyél számlatömböt! Hanem inkább regisztrálj egy online számlázó programba!

Ha elveszted a számlatömböt, óriási mulasztási bírságot kaphatsz. Viszont az online számlázó megőrzi neked a számlákat 10 évig, plusz még te is le tudod menteni a gépre.

Kézzel kitöltögetni a számlatömböt macerás, sok idő, még kevés számlánál is. Online számlázó sokkal gyorsabb.

Online számlázóval általában megspórolod a postázási költséget, postára járási időt is.

És mostmár a NAV felé le kell jelenteni a 100.000 Ft áfa tartalmú számlákat, ezt is megcsinálja az online számlázó magától.

Összefoglalva ne vegyél számlatömböt, hanem regisztrálja egy online számlázóba, pl. Billzone.eu vagy Szamlazz.hu.

2018. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Pont azt csinálom, amit írtál kedves T0ba, TÁJÉKOZÓDOK, csak épp én egy fórumon teszem, nem igazán értem, miért lenne ez baj


Az a baj, hogy akinek fizetsz az infóért, nem mondta el. :(

2018. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%
11, igen, ez marha praktikus tanács anélkül, hogy tudnád, mit csinál. Egy házhoz járó vízvezetékszerelő biztosan ezt fogja tenni.
2018. okt. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

árulni fogok piacon, ott kézbe kell adjak számlát vásárláskor, úgy gondolom, ahhoz ez az online megoldás nem jó, igaz?


Ő is elmondta. Elküldte a papírt, hogy ezzel tudok venni számlatömböt. Csak én szeretek alaposan, több helyről tájékozódni.

2018. okt. 26. 16:22
 15/19 Bence87 ***** válasza:
0%

És nem kell online pénztárgépet használnod?

De ha mindenkinek számlát akarsz adni, az úgy nagyon lassú lesz, ez nem jó így. Mindenképpen nyugtát kéne adni annak, aki nem kér számlát. Tehát ha nem is vagy online pénztárgép használatára köteles, akkor is kellene neked egy pénztárgép, mert a nyugta sokkal gyorsabb, mint a számla. A piacon valószínűleg alig fognak számlát kérni, elég lesz a nyugta legtöbb esetben.

Aki meg számlát kér, annak tudnál számlázni okostelefonról, kiállítasz e-számlát és elküldöd neki emailben.

Tehát számlatömb nem kell!

De pénztárgép kell! Hiába drága, egyszerűen a számlaadás annyira lelassítaná a sort előtted, hogy vásárlókat veszítenél.

De akkor már érdemes lenne olyat pénztárgépet szerezni, ami egyben bankkártyás is el tud fogadni, mert ha nálad bankkártyával is lehet fizetni, akkor több vevőd lesz. Pl. sokan használnak hitelkáryát, ahol minden vásárlás után kapnak valamennyi visszatérítést a banktól. Ha a melletted lévő árus csak készpénzt fogad el, te viszont le tudod húzni a hitelkártyát is, akkor az ilyen vásárló inkább nálad fog költeni.

2018. okt. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

nem tudom, hányféle van, milyet kell kérni, hogy kell kérni.


tehát elmondta, de képtelen voltál felírni, megjegyezni? Piac? Akkor nyugta is kell, nem csak számla...

2018. okt. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%

Tehát számlatömb nem kell!


Muszáj neki segítened úgy, hogy kb félinfóid vannak? NEm elég a nyugta, mert bizony piacon is vásárolhat olyan, aki számlát kér.

2018. okt. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Bence87 ***** válasza:

17-es, nem olvastad végig, amit írtam. Számlatömb nem kell, helyette használjon online számlázó programot, ami megy okostelefonról is.

A számlatömböt mindenhová hurcolnia kell magával, meg kell őrizni 10 évig. Ha csak egyszer is elveszti vagy megsérül, már 500.000 Ft mulasztási bírságot kaphat.


Ami még fontos, hogy kézzel kitöltögetni a számlát túl sok idő, megint csak feltartja a sort. Számlázóprogrammal sokkal gyorsabb. Pl. valamelyik tud olyat, hogy elég csak a cégnevet beírni, a többit kitölti automatikusan a cégjegyzékből.


Számlatömbhöz csináltatni kell egy bélyegzőt is, mert rá kell pecsételni mindegyik példányra az eladó adatait, hacsak nem akarja ezeket is kézzel mindig kitölteni. Egy bélyegző ára annyi, amennyi 2 éven keresztül egy online számlázó ára (de van ingyenes online számlázó is).


Aztán ha megírta kézzel a számlatömbből kitépett számlát, de elrontotta, de ez csak a vevő könyelőjénél derül ki, akkor lesz mókás, mert visszapostázzák a rontott számlát, kiállít egy újat, amit elpostáz a vevőnek. Online számlázónál ez is egyszerűbb, lehet használni pl. a hibridlevel.hu szolgáltatást, ami elpostázza néhány kattintással az új számlát, a rontott számlát pedig nem kell visszaküldeni.


Semmiképp nem ajánlom a számlatömböt, ráadásul a kiállított számlákat sorba rakni, könyvelőnek vinni, számlákat visszakeresni is extra szívás, kevés számla esetében is.

2018. okt. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Te se úgy születtél, hogy mindent tudsz."


Nem, én kiváltottam a vállalkozóit 2011. november 12-én (22 voltam), bementem a papírboltba az igazolással a kezemben, és vettem egy számlatömböt. Na mindegy, lehet hogy én reagálom túl...

2018. okt. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!