Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Be kell jelentenem a munkáltat...

Be kell jelentenem a munkáltatómnál, hogy egyéni vállalkozást alapítok?

Figyelt kérdés
A probléma, hogy ugyan az lenne a tevékenységi kör, tehát úgymond konkurens cégem lenne a munkáltatómmal szemben. (csomagküldő internetes kiskereskedelem)
2018. okt. 31. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell bejelenteni.
2018. okt. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
A választ sajnos nem tudom, de én pár éve azt tanultam közgázból, hogy ha más munkahelyed is van, azt be kell jelenteni.
2018. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
De bizony be kell jelenteni, mt tájékoztatási kötelezettséget ír elő. Joga van megtiltani, ha jogos gazdasági érdekét sérti.
2018. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem bejelenteni, hanem engedélyt kérni vagy köteles, ráadásul minden joguk megvan ahhoz, hogy megtiltsák.
2018. okt. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4, idéznéd az Mt-nek azt a §-át, ami engedélyhez köti?

Nem engedély kell, tájékoztatni kell.

2018. okt. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És a munkáltató észreveheti valami úton módon? Kap erről értesítést vagy van nyoma?
2018. okt. 31. 18:00
 7/8 anonim ***** válasza:
5. Igazad van, elnézést. Ezt általában a munkaszerződés írja elő, legalábbis én még nem találkoztam olyan esettel, ahol ez ne lett volna benne vagy a szerződésben vagy a belsős szabályzatban (eddig mindenhol volt munkavállalói kézikönyv, ahol dolgoztam), bevett szokás a legtöbb cégnél. Való igaz, az MT csak tájékoztatási kötelezettséget ír elő, de ha a munkaszerződés vagy a belsős szabályzat kiköti, akkor nem maradhat el az engedélykérés sem.
2018. okt. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kérdező, ne legyenek illúzióid, megtudja.

Főleg, mert már az egyéni vállalkozók bevallási adatai is elérhetők a neten, és vannak cégek, akik az ev-k adatait is nyilvánosságra hozzák, nem csak a cégekét. Akár a nevedre rákeresve megtalálja a vállalkozást.

2018. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!