Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi az ami most jövedelmező...

Mi az ami most jövedelmező Magyarországon?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok hogy milyen irányban érdemes elindulni?Például az építőiparban sokat lehet kaszálni a doka táblával történő zsalúzással vagy az estrich betonnal, szóval melyek azok a dolgok amikkel érdemesebb hosszútávon foglalkozni?

Építőipar? Vendéglátás? Stbstbstb.

És ezeken az ágakon belül konkrétan mibe érdemes belekezdeni?

(ez a két téma csak példa volt nem feltétlen kell ezeken belül ajánlani valamit, mindet meghalgatok, köszönöm)



2018. nov. 5. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

"Itt arra gondolok hogy milyen irányban érdemes elindulni?... melyek azok a dolgok amikkel érdemesebb hosszútávon foglalkozni?


Itt, ebben az országban hosszútávra tervezni?

Ne viccelj már... 2 nap alatt vágják gallyra a terveidet, vállalkozásodat egy hirtelen hozott rendelettel, intézkedéssel: lásd lakáskassza kivéreztetése.

2018. nov. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-nek igaza van, 12 évig spóroltam a fizetésemet, mamahotel, soha nem buliztam, soha nem nyaraltam, ruhát csak akkor vettem, ha előző tönkrement...


Belevágtam végül, hitelt vettem fel, jött egy remek törvénymódosítás és monopolhelyzetet teremtett 8sajnos nem számomra) és itt a dal vége!

2018. nov. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne halgass az 1.re 2.ra.

Mindenbe érdemes belevágni Ma Magyarországon. Csak használni kell a fejünket.

Elsősorban Te mit szeretnél csinálni. Ez a kérdés. És ne a Pénzért dolgozz. Hanem a Célodért. Legyen egy Víziód. Olvass könyveket célállításról.

A világ rohamtempóval halad. Ami tegnap még működött, lehet holnap már nem fog. Ha ezt nem vagy képes elfogadni, akkor bukásra vagy ítélve.

2018. nov. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ne halgass az 1.re 2.ra.


Mindenbe érdemes belevágni Ma Magyarországon. Csak használni kell a fejünket."



Mindenbe? :D Persze, azért megy tönkre még Bp. belvárosban is egy csomó bolt, állnak üresen évekig az üzlethelyiségek, mert képtelenség kitermelni a bérleti díjat, adót + az alkalmazott bérét.


"Elsősorban Te mit szeretnél csinálni. Ez a kérdés. És ne a Pénzért dolgozz. Hanem a Célodért. Legyen egy Víziód. Olvass könyveket célállításról."


Ühüm... Ez nem lenne rossz, amit írsz, mert az tényleg fontos, hogy az ember ne adja fel az álmait, csak így nem igazán lehet hozzáállni a dolgokhoz. Pl. van, aki nagyon szeret zenélni, de egyáltalán nem biztos, hogy meg tud belőle élni.

Van olyan, hogy valaki álmodik egy csodálatos pékséget, valóra váltja az álmait és utána csodálkozik, mert 3-4 hónap múlva becsődöl -vagy azért, mert nem elég forgaémas helyen van, vagy mert nem vette figyelembe, hogy a közelben Coop, multik, stb. volt és sokan oda jártak.



"A világ rohamtempóval halad. Ami tegnap még működött, lehet holnap már nem fog. Ha ezt nem vagy képes elfogadni, akkor bukásra vagy ítélve."


Itt kb. ugyanazt mondod, mint én (1-es)

A kérdező ezt kérdezte:

" melyek azok a dolgok amikkel érdemesebb hosszútávon foglalkozni?"


Én erre válaszoltam, hogy egyáltalán nem biztos, hogy hosszútávon tud valamit üzemeltetni.

Azt sem véletlenül írtam, hogy villám rendelkezésekkel vágják gallyra a dolgokat: szomszéd családban igen jól éltek, a férfi játékgépeket üzemeltetett (az más kérdés, ezzel mennyire értek egyet) - egyetlen rendelkezéssel vágták gallyra az egész család életét, amikor megszüntették a játékgépeket. A férj idegileg tönkrement, nem tudott a padlóról felállni, hiába próbálkozott más dolgokkal, a lakásukon lévő devizahitelt a mai napig nyögi a felesége, mert közben elváltak a férfi elköltözött, ismerőseinél húzza meg magát, mert nincs lakása. (igen, persze, tartalékolhatott volna, de 2 gyerek mellett azért nem egyszerű.


És hidd el 3-as, nem politikai okokból írtam azt, amit, hanem azért, mert egyszerűen kiszámíthatatlan a gazdasági környezet, nem lehet hosszútávon tervezni - márpedig ez egy vállalkozásnál elengedhetetlen lenne.

2018. nov. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egxetertek. Keserges helyett tanulni kell, muszaj batornak lenne de realisan kell szemlelni a dolgokat. En is ismerek faek efyszsrusegu vallalkozokat akiknek eddig ugy dolt a penz hogy nem kellett semmit erre tenni gyakorlatilag. Most mikor kis kreativitast bele kellebe mar vinni az mar nem megy...es ilyenkor jon a kocsog magyar allam meg a sok ado....

Legyel pozutiv es tenyleg legyen egy viziod...

2018. nov. 11. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!