Ezt így megtehetem?

Figyelt kérdés
Szóval, szeretnék egy saját ruha márkát már nagyon régóta. Kapcsolódik is a szakmámhoz és van is saját varrodánk. De ugye vállalkozónak kell lennem meg egyéb papírok stb. kell, hogy árulhassam akár csak webshopon. Na de ha külföldön élek és csak csinálok egy saját oldalt és onnan árulom Magyarországon és úgy rendelnek tőlem? Akkor mi van?

2018. nov. 7. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Külföldön is kell adózni és ott is ugyan úgy megtalálnak, mint itthon. Mégis hogy képzeled, hogy adnál számlát és garanciát?
2018. nov. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jó, kicsit idétlenül fogalmaztam. Arra irányult a kérdésem, hogy akkor az ottani törvények vonatkoznak rám?
2018. nov. 7. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem az EU-s törvények vonatkoznak rád.

Adószabályokban, pedig a helyi és az EU-s.

2018. nov. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
tehát, ha én külföldön vagyok és Magyarországon nincs is bejelentett lakcímem. Nem EU-n belül. Akkor is kell vállalkozói, ha rendelnek tőlem Magyarországra?
2018. nov. 22. 13:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha EU-n kívülról jön a cucc a vevőnek vámoltatni, és áfát kell rá fizetni, vagyis a 100 ft-s ruha olyan 137 ft lesz, plusz 1-2 szívás a vámon. Ja és vámot úgy számítják ki, hogy az eladó számláját veszik alapul.
2018. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!