Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Rutinos vállalkozók: hogyan...

Rutinos vállalkozók: hogyan engeditek el, hogy arra gondoltok, mi lesz, ha állást kell keresnetek?

Figyelt kérdés

Visszamenőleg generációk nálam vállalkozók. Én is az vagyok. Jól is megy, saját ötlet is megvalósult, sikeres. Mégis a döntéseim, a tovább tanulásom és minden kapcsán bennem van az, hogy "ha majd el kell helyezkednem, ha majd állást keresek, ez hasznos lesz". De az az igazság, hogy nem valószínű, hogy valaha lesz ilyen. Több lábon állok és mind önálló üzlet. Akkor miért van bennem ez a folytonos készülés majd az álláskeresésre? Nem értem magam.


Éreztetek hasonlót? Hogyan kapcsoltátok ezt ki?


2018. nov. 20. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Éreztem és ezt úgy kapcsoltam ki, hogy elmentem főállásba dolgozni :D


Nem kamuzok, valóban elmentem főállásba dolgozni, mert a vállalkozásban már nem tudtam annyit dolgozni, amiből megéltünk volna - pedig nincsenek nagy igényeim - s így alkalmazott lettem és mellette vállalkozó voltam.


A Te helyzeted más és az nagyon jó, hogy több lábon állsz (ez szerintem ma már alap kellene, hogy legyen a vállalkozásoknál), viszont Neked jól megy, nem vagy rászorulva a főállásos létre :-)

Én azt gondolom, hogy egyáltalán nem probléma, ha időnként "bekattan", hogy ha állást kell keresned, ez hasznos lesz.

Szerintem inkább az lenne a probléma, hogy ha olyan elvakult lennél, hogy meg se fordul a fejedben, hogy másképp is létezhetnek a dolgok.

Szerintem csak "óvatos duhaj" vagy :-) - nem gondolnám, hogy ez probléma.

2018. nov. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, valóban lehet, hogy óvatos vagyok.

Engem csak azért zavar a gondolat, mert olyan érzés, mintha nem hinnék a sikerben, hogy még jobban haladunk majd előre és mintha háttérben futtatva folyton a bukásra készülnék.

De talán tényleg így van, csak számításba veszek minden lehetőséget.

2018. nov. 20. 10:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem én, amit mondasz, de a siker nem mindig CSAK rajtunk múlik.

Meg aztán Te magad mondtad, hogy több lábon állsz - hát ez is az egyik (tartalék) lábad - szerintem... :-)

Hiszen nem úgy gondolsz rá, hogy jajj istenem, nem megy a vállalkozásom és el kell mennem alkalmazottnak, hanem úgy, hogy az a tanulás, az a döntés más helyzetben is jó lesz, a hasznodra válik.

Én tényleg nem látom ezt problémának :-)

2018. nov. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem az állás, mint ötlet önmagában erős ellenszenvet vált ki, ugyanis nagyon úgy éreztem, hogy mindenhonnan azt nyomják a képembe, hogy:

- magoljál mint a majom

- szerezz szépen papírt

- menj szépen állásba, ahol reggel 7-kor felkelsz és a főnököd majd megmondja hogy mit csinálj


Lehet, hogy én komplikálom túl, de mindenhol úgy éreztem, az általános iskolától a középsulin át az egyetemig, hogy a régimódi japán módszer dívik, azaz "a kiálló szöget be kell verni". Kontextus nélkül szinte minden mindenhol az állásokban dolgozó emberekről szól, mintha ez lenne a gold standard, aminek meg kell felelni: papír, állás. Ennek lehet oka a szocializmusból ránk szakadt oktatók, az elavult oktatási rendszer, az idős rokonok sikerben való kételkedése, stb. nem tudom.

... igazából ezt így leírva biztosan én komplikálom túl, de nekem ez egy nagyon erős eszköz amellett, hogy az állás intézményét saját magam számára szóba sem vehetőnek vegyem. Emiatt van szép pénzügyi tartalékom (mindig legalább fél évnyi, pedig nagy lábon élek).

2018. nov. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1,3 vagyok és tudod, mi jutott még eszembe, kérdező?

Lehet, hogy azért is jut gyakran eszedbe ez az "állás" dolog, mert tudat alatt biztonságra vágysz... mert lássuk be, azért egy vállalkozás mindig hordoz magában mobilitást, kockázatot, stb. - még ha generációk óta is tart.

2018. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mit tudnál megtanulni bárhor, amit a való életben, valódi üzleti körülmények között, piaci versenyben nem tanulsz meg, főleg akkor, ha mellette önfeljesztéssel is foglalkozol?


Van egyetemi diplomám, viszont, ha újra megszületnék, akkor az sem lenne biztos, hogy egyetemre mennék, elpazarolt időnek érzem. Hamarabb kezdenék vállalkozni.

2018. nov. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!