Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jófogáson tényleg lehet...

Jófogáson tényleg lehet feketén kereskedni?

Figyelt kérdés

Példa: ráállok a nyolcvan centi alattiaknak való, eldőlésgátlós kissámli gyártására. Elkészítem a sablonokat és villámsebesen összehozok belőle negyvenet. Felviszem a padlásra, meghirdetek egyet. Hívnak csomóan aznap, fejemen a headset, előttem a jeagyzet :) - két napon belül harminc már postán van vagy én viszem vagy jön a csóka a megbeszélt időpontban, el is vannak adva. Kutyának nem tűnik ez fel sehol, hacsak nem fogok odacsődíteni mindenkit a házhoz vagy rondán költekezni a segélyek mellett, nem? :D A postán is csak fellököm, kicsit eltérő csomagok, mind máshova megy, teljesen laza, nem? Csomagküldő dettó, igaz? Vagy rosszul gondolom?


Ne értsetek félre, nem akarom csinálni, csak elgondolkodtam, mennyire egyszerű, és mennyien élhetnek csak ilyenekből (persze gondolom inkább cigisdoboz méretű, kevésbé munkaigényes csomagokkal, de akkor is).


2018. nov. 20. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Aha, és mit csinálsz egy navos próbavásárlóval?
2018. nov. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

eggyel még semmit szerintem, hisz csak egy hirdetése van.


na, de ha mondjuk gyanúból mindjárt "3 különböző személy", is érdeklődik, és mind a három kapni fog a pénzéért terméket, ott már borul a dolog.

2018. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%

Ez nem igazán nevezhető feketekereskedelemnek két okból is.

1. Évi 600 000 Ft-ig amúgy is eladhatod adómentesen a megunt használt portékáidat.

2. Mielőtt felmerül hogy ezt magad készíted és nem használt protéka, annak sincs jelentősége mert ez maximum csak az éhen halástól ment meg. Ha nem hiszed el akkor próbáld ki, gyárts valamit. De légy óvatos és ne nagy tőkét fektess bele mert a vevők nem biztos hogy tolonganak.

A NAV-nak sem érné meg ilyennel foglalkozni mert a kiszállási díja többe kerülne.

De ettől lehet a Jófogáson kereskedni viszont automatikusan legálisan, leadózva. Például ha megveszel egy felújítandó ingatlant, felújítod és meghirdetve eladod. Nyilván ingatlant csak legálisan tudsz eladni, plusz azon már van akkora haszon hogy nem csak megélsz belőle hanem tőkéd is keletkezik.

2018. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Ha még egyszer leírja valaki ezt a 600 ezres marhaságot, nem tudom mit csinálok... Az teljesen másra való.
2018. nov. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó, most abba ne menjünk bele, mennyire jó réspiacokat sikerült felfedezni meg mennyire fürge a gyártás, hogy nagyobb igény esetére elég legyen előtte egy nappal befektetni meg ilyesmi :)
2018. nov. 21. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!