Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ciki, hogy magánvállalkozóként...

Ciki, hogy magánvállalkozóként nincs saját autom?

Figyelt kérdés

Magánvállalkozo vagyok 9 éve, de nincs saját autom. Szivesen veszem igénybe a tömegközlekedést, mert nagyon sok mindent közben eltudok intézni telefonrol.

Adodott olyan helyzet a baráti körömben, h kinevettek, h nem vagyok hiteles vállalkozo, h nincs saját autom (persze az is minimum BMW, Mercedes stb lehet szerintük). Szerintetek ez dönti el h vki jo vallalkozo-e legyen? nagyon elszomorodtam, h igy nekem álltak. Jol megy az üzlet, sokat dolgozok. Megtehetném, h vegyek drága holmikat, autot, de a képmutatás, rongyrázás nem az én vilagom...



2018. nov. 29. 13:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Ismerősöm 40 éve művész, dalénekes, járja az országot de nincs autója. Ha Neked nem szükséges a vállalkozáshoz az autó, akkor ne foglalkozz a baráti köröddel - azok valószínűleg nem barátok, csak haverok, akik emiatt kinevetnek.
2018. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Őszintén szólva, nehezen tudom elképzelni, hogy egy komoly(abb) vállalkozást autó nélkül koordináljon az ember.

Keresztapám zöldségnagykereskedéssel foglalkozott, naponta ment az Alföldre, Németországba, Romániába, Ausztriába, vagy éppen csak Budapestre, de a privát élethez is nélkülözhetetlen, nincs semmi rongyrázás egy prémium autó megvásárlásában.

Ilyen elven éljen az ember szar lakásban, ne nyaraljon és járjon gyalog, mert rongyrázás lenne mást tenni?!

2018. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
kedves 2.dik vállalkozo, a rongyrázást ugy értettem, h a "kedves" baráti köröm ugy értette az autot, h csak luxus kategoriáju auto a magánvállalkozo auto (+a márkás ruhák, cipők, évente uj mobil stb stb). Nyaralni is járok és egy szerényebb házra gyűjtögetek.Irodában dolgozok, nincs szükségem autora napközben.
2018. nov. 29. 13:30
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
4 telephely és egy székhely között 3 megyében autó nélkül oldom meg a koordinálást jogsi hiányában.Mostanra éreztem úgy, hogy csak jó lenne ha tudnék vezetni én is meg időm is kb most engedte meg. 😊A vállalkozásnak van ugyan két autója de magam is tömegközlekedem, nem volt ez másképp 15 éve sem nemzetközi kereskedelemmel. ( ha a logisztikát megoldja a beszállító, meg a futár minek tartsak fent egy autót. Olyan üzleti partnerem viszont már volt, aki mindig kocsival járt, de a 10 milliós árukészletének a raktározására a havi 5000 Ft-ot sem tudta kifizetni.Igy nem minden a látszat 😊.
2018. nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
6%
Magyarországon a vállalkozó= trikós kigyúrt kopasz egy fehér x6-ban, akinek a szókincse a "szétverem a pofád"-ból áll, és egész nap furikázik meg kondizik.
2018. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Alkalmazottként és vállalkozóként sincs autónk, mert az életmódunkba nem illik bele , tök felesleges. A láthatatlan elvárásoknak meg soha nem is akartam megfelelni. Semmi értelme mások életét élni. A sajátomat élem és autó nélkül, mert nekem így jó. A vállalkozásunk szárnyal :D az összes ismerősöm autóját meg tudnám venni, ha akarnám :D
2018. nov. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kb. max annyira ciki, mintha vállalkozóként nem lenne szép lakásod/házad/karórád/egyéb.

Egyrészt meg tudom érteni, hogy valakit ez miért NE érdekeljen, másrészt azt is meg tudom érteni, hogy egy vállalkozó esetén miért jelent valamilyen mércét.

Ugye vállalkozni más mint alkalmazottként dolgozni: vállalkozóként annyi pénzed van, amennyit te mint vállalkozó ember képes vagy megcsinálni. Ha kívülről nem látszik, mennyid van, van aki nem fog annyira sikeresnek megítélni.

Azon lehetne vitatkozni, hogy ez hülyeség vagy sem, nem is akarok álláspontot foglalni, de abban igen, hogy sokan gondolják fontosnak az efféle külsőségeket.

2018. nov. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolso válaszolo: igen az esetben szamitanak ezek a dolgok ha vki mondjuk ügyvéd, ingatlanos, biztositási ügynök, broker stb stb, mert azt kell h sugallja, h ő sikeres..es az emberek nem azt nézik, h esetleg milyen kitüntetést kapott stb hanem h milyen a kocsija, van-e ROLEX a kezén, mert ez szamit annak...Ami szamomra annyira felszines... :/ néha földönkivülinek érzem magam ez miatt, h megvehetnék én is minden csilli villi dolgot, de annyira feleslegesnek érzem ezt
2018. nov. 29. 17:34
 9/14 anonim ***** válasza:

#8 sajna ez van, vállalkozóként a drága cuccok adják a legerősebb első benyomást rólad (vagy azok hiánya ugyebár).

Emellett ahogy mondtad, néhány területen egyenesen szükséged van pl. egy jó autóra, mert nem csak a konkurenciának, hanem az ügyfeleknek is meg kell mutatni, hogy ki a Jani.

Szerintem is meglehetősen sekélyes jellemvonás, de csakis önmagában -- ameddig ott van mögötte egy eredeti személyiség, ami rendesen odafigyel nem felvágni a vagyonával (azon felül persze, hogy létezés szinten ott van), addig én nem törném magam.

2018. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
Szép kis "baráti"köröd van.
2018. nov. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!