Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magánvállalkozóként árulhatnak...

Magánvállalkozóként árulhatnak saját készítésű termékeket?

Figyelt kérdés

Saját magam termèkeit árulhatnak legálisan?

Szappanokat kèszitek ès arra gondoltam hogy eladnám őket.

De ezt folyamatosan csinálnám tehát gondolom kell számlát is adnom.Esetleg a helyi iskolákban is tudok majd árulni ha magánvállalkozó leszek.



2017. dec. 9. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen terméket csak megfelelő engedélyek birtokában árusíthatsz.
2017. dec. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, magánvállalkozóként árulhatod - ahogy írták, megfelelő engedélyeztetések után - de azzal azért számolj, hogy ha nincs heti 36 órát meghaladó főállásod, akkor min. havi 50 ezer ft az adó. Ha van főállásod, akkor szerencsésebb a dolog.
2017. dec. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó.. nem az adó a havi 50 hanem a járulék ( Kata ) ;)

Engedély hegyek kellenek, illetve egy vegyész aki jegyzőkönyvezi a szappanaid.. a konyhadban sem fozheted a szappanokat és elég komoly elvárás van, aminek a helynek meg kell felelnie.. alaphangon havi 300e mínusz..( félve jegyzem meg hogy a NAV bunti nincs ennyi )

2017. dec. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Annyira szeretem", hogy mindig van, aki beleköt abba, amit leírtam. De legalább jót írtál volna...

Tudod, minek a rövidUtolsó.. nem az adó a havi 50 hanem a járulék ( Kata ) ;) ítése a KATA?

Úgy hivják, hogy KisAdózók Tételes Adója.

Ha a nagybetűket összeolvasod, akkor lesz belőle Kata. És adó. Pont. :-)

(2-es vagyok)

2017. dec. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hoppsz, még nagyon reggel van - kicsit összekuszálódott... Helyesen:


"Annyira szeretem", hogy mindig van, aki beleköt abba, amit leírtam. De legalább jót írtál volna...

"Utolsó.. nem az adó a havi 50 hanem a járulék ( Kata ) ;)"



Tudod, minek a rövidítése a KATA?

Úgy hivják, hogy KisAdózók Tételes Adója.

Ha a nagybetűket összeolvasod, akkor lesz belőle Kata. És adó. Pont. :-)

(2-es vagyok)

2017. dec. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!