Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért van az, hogy számtalan...

Miért van az, hogy számtalan magyar vállalkozásnak a mai napig nincs semmilyen, vagy csak kezdetleges online megjelenése?

Figyelt kérdés

A mai világban pillanatok alatt létre lehet hozni egy honlapot, hozzá egy Facebook, esetleg Instagram oldalt, plusz ha fontos, a Google Maps-en megcsinálni a cég profilját. Mégis úgy tűnik, hogy számtalan magyar vállalkozás nem törődik ezzel.


Sokalják az összeget egy honlapra/közösségi média felületre? Vagy anélkül is bőven megvan a kívánt bevételük? Esetleg félnek belemenni ebbe az "új világba"?



2018. dec. 31. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan gyűjtőoldalak, ahol megjelenhetnek, saját honlap, profil nélkül is.

De, kérdés, hogy szüksége van-e rá?

A falunkban az ács, tetőfedő, bádogos hat hét múlva tudott minket bezsúfolni egy kétnapos munkára (az egyik nap ünnepnap volt), de csak azért, mert a fiam gyerekkori barátja. Szétszedik, sokan megsértődnek, mert elutasítja őket, vagy csak nagyon sokára tudja őket vállalni. Csaknem mindennap dolgozik, kora reggeltől, míg a látási viszonyok engedik. Soha sehol nem hirdetett. „Csak” jól dolgozik, tisztességes áron, és híre van.

Ugyanígy van a szomszéd faluban a gáz- és fűtésszerelő. A boltba se mer elmenni, mert annyian támadják le, miközben hosszú időre be van táblázva.

Mivel sok mesterember dolgozik külföldön, többen ki is költöztek családostól, egyre fogytak a környéken. Vízvezeték szerelőből tavaly végleg kifogytunk. Tudtam, hogy egy utcabeli házban volt nagyobb ilyen munka, megkérdeztem. Telefonon kért engedélyt a szerelőtől, hogy megadhassa a számát. Azért vállalt el, mert nem volt nagy munka, és éppen a falunkon keresztül járt egy hosszadalmasabb munkára, így útba ejtett. Két nap múlva jött, este tízkor. Akkor ment hazafelé.

Például, ők, hirdessék magukat önálló honlapon?

2018. dec. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

13 éve kizárólag online voltam és mindenkit arra biztattam, hogy inkább webáruház, mint hagyományos. Mára annyira telítődött a mindenki online vállalkozó akar lenni dolog, hogy vagy nagyon egyedinek vagy nagy összegeket kell beleölni, hogy egyáltalán kitünj a "zajból .


Ma már alig foglalkozok az oldalakkal, max a kötelező publicitás- ha előírják pályázat során pl.-és a szociálmédia egy egy posztja,vagy -om ne piactéren egy-egy termék jelenik meg a forgalomhoz meg a termék jellege miatt nem ad hozzá sokat az online rendelés , mert nem az az elsődleges "place".

2018. dec. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!