Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy kft. Hány dologgal foglalk...

Egy kft. Hány dologgal foglalkozhat? Van valami szabály ami bizonyos dolgokat összeférhetetlenné tesz?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a gazdasági társaságok profitszerzés érdekében alakulnak, kérdés hogy ezt akárhány területen művelheti egyetlen kft.? Jelen esetben van egy Kegyeletszolgáltató szolgáltatás és szeretném elindítani mellette egy nagyon jó egyedi ötletem ami az élelmiszerekkel foglalkozik. A kegyeletszolgáltatással ez ugye nem összeférhetetlen? Teljesen külön bérleményben lenne az élelmiszerekkel foglalkozó részleg és nem is lennének olyan munkások akik mindkét részlegnek a munkáját végeznék (max az irodában a könyvelés meg az adatrögzítés), csak kíváncsiságból amúgy lehetne? Persze az élelmiszerekre és azoknak a csomagolására rengeteg törvény, jogszabály van, már nézegettem is de semmi ilyesmit nem találtam hogy valami összeférhetetlenség lenne...! Azért akarom ebben a kft.-ben elindítani ezt az ötletem mert még nincs elég tőkém egy újat alakítani és még az ötletemet is beindítani, arra még kéne várnom kb. 1 évet. Esetleg erről kit tudok megkérdezni? Ügyvédemet vagy a könyvelő is tudhat erről valamit? Előre is köszi a válaszokat!

2019. jan. 8. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem túl izgi a cégnév a kolbászon, meg ha nem sokan találkoznak vele kegyelet oldalon, akkor miért is ne? Bizonyos értelemben király marketing, ha olykor elsütik a rossz poént az asztalnál a húsáruddal...
2019. jan. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, ez jóóó! :D
2019. jan. 8. 14:15
 3/3 xswerdy ***** válasza:
nagyon szűk körben van csak ilyen korlátozás. Pl. egy cég, aki bank, az nem nyithat mellékesen zöldségboltot.
2019. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!