Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mennyire érné meg...

Szerintetek mennyire érné meg otthora venni egy kis gyümölcsprést?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet jövedelmező ha bele fekteték 700-800 ezer forintot?

Ilyenre gondoltam [link]

Szerintetek pár év alatt vissza hozná az árát vagy mindem szezonban hozna akkor is ha mondjuk a környéken több is van?



2019. jan. 13. 10:37
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

ha az ismerősöknek csinálnám pl s a környéken kicsiben kb mennyi lehet 5 liter almalének a előálítási ára: zacskó, petpalack meg áram, víz, stb/ csavarási ár

valaki nem foglalkozik ilyennel?

2019. jan. 14. 22:01
 12/12 anonim ***** válasza:

Pár éve engemet is érdekelt a téma, de időközben ellopták tűzifának a 2 hektár almást, amit örököltem.


Ilyen kis préssel "Hidraulikus gyümölcsprés, SPEIDEL" (2 éve még ez 84 000Ft volt :) ) max a látogatok almáját tudnád feldolgozni. Rengeteg ilyen falusi turizmusos préselde van, 300-400 Ft/l árban tudsz náluk vásárolni, ha doboz nélkül veszed a terméket, vagy saját edénybe.

Nekem is ilyen terveim voltak...


A bevétel nem a késztermék értékesítésből lett volna, hanem szedd magad akcióban leszedik az almát 150Ft/kg és elvihetik étkezésinek, vagy 100Ft/l almalé, vagy 60Ft/kg alma árban a közreműködéseddel kipréselhetik egy családi program keretében.

Mellesleg drágább a fogyasztónak, ha ő szedi és dolgozza fel, mintha díszdobozos kivitelben megvenné és nem csinálna semmit, még is az elsőre van nagyobb igény :)


Hasonló modellel már akkor volt a környékben ilyen én a a fellelhető szolgáltatási árakat átlagoltam és 10-20Ft-al alacsonyabb árakkal kalkuláltam.

Mobilpréses rendszer is van elég sok, ekkor egy utánfutóra van szerelve a rendszer, 2 éve az ára akciósan 1 999 999Ft volt és 150kg alma/h teljesítményre volt képes. Volt benne mosó, tisztító, vízlefújó, daráló, négyteljesítményű prés és pasztörizáló, valamint félautomata töltő és csomagoló.


Akkor volt rá valami EU-s pályázat is a vidékfejlesztés keretében 60%-át ellehetett volna nyerni. TV riport is volt erről a mobilprésről. Nagy mázlim volt, hogy végül aludtam még pár napot rá mielőtt megrendeltem volna, mert egyik napról a másikra eltűntek az almafák.


Az általad linkelt áraknál találsz olcsóbbat is, érdemes körülnézni!

2019. jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!