Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Autólízing KATA-sként vagy...

Autólízing KATA-sként vagy magánszemélyként?

Figyelt kérdés

Szeretnénk lízingelni személyautót és KATA-s vállalkozó vagyok. A kérdés egyszerű: megérné nekem KATA-sként lízingelni, vagy semmi pluszt nem adna nekem, sehogy sem lennék beljebb, mintha magánszemélyként lízingelném?

A menetlevél írást most hagyjuk figyelmen kívül



2019. jan. 29. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Mivel Katás adózási formád van, így értelme nincs, mert áfát nem tudsz levonni.

Lizingelni, meg csak igazolt jövedelemmel tudsz. Katásként egy év után a bevételed 60%-t ismerik el jövedelemnek, ha jól emlékszem.

2019. jan. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

KATA-s vállalkozóként egyéni vállalkozó vagy, anyagilag a teljes vagyonoddal felelsz a válllakozásért (majdnem ugyanaz, mintha magánember lennél)

Mint írták is, a KATA-s nem tud költséget leírni, tehát nem lennél sokkal beljebb - nem sok értelme van.

Azt nem tudom, tudod-e, hogy a lízing alatt, bár használhatod az autót, de az a bank tulajdona a lízingidő végeztéig.

" Az autó lízing szerződés magánszemélyeknek legfeljebb hét évre szólhat, nem természetes személyeknek nyolc évre."

A lízing megkezdéséhez - forint alapú hitel esetén 20 % önerővel kell rendelkezned - tehát egy 2 milliós autónál 400 ezer ft-al.

Bővebbet itt olvashatsz róla:

[link]

2019. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, már tájékozódtam ezügyben, hogy mi a zárt, meg nyíltvégű lízing, maradványérték, ilyenek. Az megvan, csak nem láttam értelmét egyéni vállalkozóként lízingelni, ezek szerint joggal.

Köszönöm mindenkinek!

2019. jan. 29. 12:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Mivel Katás adózási formád van, így értelme nincs, mert áfát nem tudsz levonni.


ugye foglamad nincs az adózásról, csak unalmadban osztod itt az észt?

A kata és az áfa két külön adónem. Egymástól függetlenek...

2019. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bak Norbert ***** válasza:

Kata-s is lehet áfakörös, de lízing hitel bírálatnál nem a papíron igazolt 60%-os jövedelmet fogják nézni hanem kb max a minimálbért, ha egyáltalán befogadják.


Emellett éppen hogy az áfakör választása lehet a célszerű (Katasként is ) pláne ha haszongépjárműnek (is) tekinthető ( pl. pickup ) vagy dízel az autó.


A Kata inkább a hitel/lízing szempontjából hátrány.


De ha meg áfakörös vagy, akkor meg nem feltétlen van értelme katazni.

2019. jan. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem igaz, Norbi, a minimálbér, több lízingelő katásom van, az igazoltat nézik, egy-két megye ebből leveszi az 50katát még, de a többség nem.
2019. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bak Norbert ***** válasza:
Lehet, nekem inkább csak hitel tapasztalat van, de ott sokszor elutasítás a vége. Vagy pl bevétel 7%-a ( pl. folyószámlahitel felső határral ).
2019. jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!