Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Alanyi adómentesség. Kereskede...

Alanyi adómentesség. Kereskedelemmel foglalkozó vállalkozónak jobban megéri ezt választani? Az Áfa hiánya miatt ugye jobb az árrés, de visszaigényelni nem lehet. Ez éri meg jobban vagy a másik verzió szerintetek?

Figyelt kérdés

2019. febr. 2. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki kell számolni.
2019. febr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem minden esetben éri meg áfamentesnek lenni és az àrrés sem lesz nagyobb, sőt...
2019. febr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mivel foglalkoznál, mennyi lenne kb. az éves forgalmad.

Van olyan ismerősöm - boltos, aki normál adózásból jött át KATA-s, alanyi adómentesbe - mert sajna nincs akkora forgalma, hogy megérné neki a másik.

2019. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bak Norbert:


Szóval a 27% áfa hiányát nem tölthetem ki az árrésemmel?

2019. febr. 2. 14:03
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Hogy töltenéd ki, amikor eleve 27%-al többért szerzed be az árut, mint aki áfás?Az "Elábéd" ennyivel helyből több, hacsak nem Eu-ból importálsz.


Te bruttón szerzed be azt amit az áfakörös 27%-al így olcsóbban. és ha egy adott terméken nincs 27% árrés ( és ez még mindig nem haszon, hanem benne vannak a költségek is a maguk áfa tartalmával, amiből semmit nem tudsz visszaigényelni ) , akkor az áfás összességében olcsóbban adja el, mint Te áfamentesen.


Pláne, ha áfakörös a vevője is akkor egy "aam"-el nagyon nem fognak szóba állni. Emellett bekorlátozza magát éves 12 millióra, amivel sokat nem fog tudni fejlődni, max elvegetálni azonos szinten.

2019. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak úgy szép csendben mondom, hogy nekem van olyan eladó cikk, amit 1.300-ért vettem, 2.800-ért adom és a vevő örül neki, ahogy a csövön kifér, amikor rátalál, , mert a legtöbb helyen csak 5 ezerért lehet megkapni ugyanazt: baromira nem érdekli a vevőket az ÁFA vagy nem ÁFA.
2019. febr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Meglehet... Én is áfásan van amit adok 40%-al olcsóbban másoknál 70.000-105.000 Ft helyett 61.500-ért. Vagy épp 140.000-226.000 Ft helyett bruttó 120.000-ért 27% áfával. Vagy épp 4.990Ft helyett 1490-ért postával együtt. :-)


Ezt pedig csak amiatt tudom így megtenni, mert áfás vagyok.


Ezek az aamek, leginkább egy üzletes kis boltok, akik nem is lépik túl a havi 1 milliós forgalmat és ebbe bele is ragadnak éveken át.


E tekintetben az üzleti partnerek, ahogy én is az olyan ajánlatokkal,ahol áfamentesen egy adott Elábé kerül 800.000-be, míg áfásan 890.000-be utóbbit választjuk, mert abból kvázi megmarad a visszaigényelhető áfa formájában 190.000 Ft, tehát a beszerzési ár, csak nettó 700.000 nem nettó 800.000 Ft aames számlával és azt továbbadni lehet akár bruttó 735.000 Ft-ért is bruttóban áfásan, ha olyan jellegű a termék, szemben azzal aki egyboltos kis üzletben aames és 800.000 Ft + árrésért próbálkozik havonta.


Ha pedig azonos áron adnánk, akkor a nettóba megmarad

havi 290.000 Ft amiből éven belül, vagy azon túl lehet újabb üzletet is nyitni akár, dupla akkora forgalommal. Az aames még mindig 12 millióval küszködik a következő évben, az áfás meg már évente tudja többszörözni a bevételeit, van marad fejlesztésre, pl. haszongépjármű vásárlás esetén, szintén az autó 1/3-ának és a szeríz üzemeltetési ktg egy része a vételáron felül visszajön, míg az aames 27%-al többért veszi így azt is. Jut forrás bővítésre, munkaerőre, önerő pályázathoz, hitelre, stb.

2019. febr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!