Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy ékszerboltba honnan...

Egy ékszerboltba honnan szerzik be az árut?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyat is hogy egy saját ötvös csapat készíti el az árukészletet de olyat is hogy hozzák valahonnan.Na de az a kérdés hogy honnan?

2019. febr. 3. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
57%
Ekszer nagykereskedestol.
2019. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TappancsMancs ***** válasza:
69%

A végzettségem ötvös, de nem vagyok a szakmában így a tájékozottságom is csak olyan amilyen konkrétan ebben. De marketing ismeretek alapján elmondható, hogy manapság szinte mindent lehet nagykereskedésekben venni. Másik ami szinten egy alapvető lehetőség a gyártóktól való rendelés, ami lehet hazai és külföldi cég is vegyesen. Tovább árnyalja a hazai saját gyártás lehetősége, mint amit említettél, hogy saját ötvösökkel készítteti el az ékszereket. Az üzletek ilyen szempontból lehetnek még vegyes ellátásúak is.


Ami a gyártókat illeti pedig, hogy már nem is mai dolog az ékszer nagyipari gyártása. Van pl lánckészítő gép amibe csak a nemesfém huzal megy be és kijön a lánc, és akár nagyon bonyolult lánctípusok is készülhetnek géppel. Bemegy a huzal, levág egy darabot méretre, átfűzi, meghajlítja és jöhet a következő láncszem. Az ilyen láncok nagyipari készítésével a kézzel készült nem veheti fel a versenyt árban.


Gondolom a hazai ékszer üzletek is a fenti lehetőségek szerint vegyesen működnek. Ha nagyon érdekel szerintem kérdezd meg a neked szimpatikus üzletben.


A tervezés ettől még lehet kellemes és arányos.


Nem tudom nőket mennyire érdekelhet ennek a technikai része, de egy próbát megér. :) Itt egy videó lánckészítő üzemről. Beállítják az ötvözetet, abból készül huzal és lemez, valamint öntvény minták (pl levél, szív, stb), a forrasztás is gépi, de lehet egy két része ami kézi forrasztás, a láncszemek biztos gépi forrasztással készülnek. Végén tisztítás és polírozás.


https://www.youtube.com/watch?v=mYwS_jKs5ro

2019. febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!