Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kamara regisztrációnál ez...

Kamara regisztrációnál ez probléma lehet?

Figyelt kérdés
Kitöltöttem amiket kellett az egyéni vállalkozásom miatt. Számlaszámnál kettőt adtam meg, és így küldtem be a papírt és az 5.000Ft-ot. Aztán most nézem, hogy ez a számlaszám a vállalkozás számlaszáma, én meg azt hittem, hogy azokat kell megadni, amelyekről majd fizetek, így a biztonság kedvéért még megadtam a barátnőmét is. Jelenthet ez problémát, ha a másikat nem is használom a vállalkozásomhoz?
2019. febr. 13. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:

egyet se kellett volna megadni.

Könyvelőd nem mondta?

2019. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megbíztam őt ezzel, de nem tudta volna határidőre megcsinálni, így megpróbalkoztam vele én. Talán ennyit rontottam el, ha ez annak számít. Mellesleg nem értem, miért kell gúnyosnak lenni...
2019. febr. 13. 20:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Így kérte: "Bankszámlaszámok, ahonnan az 5 000.- Ft-os hozzájárulást utalják a kamarának". A nyomtatványon viszont már úgy jelent meg, hogy a vállalkozás számlaszámai, vagy valami hasonló.
2019. febr. 13. 20:16
 4/9 Bence87 ***** válasza:
Az a lényeg, hogy utalásnál a közleménybe írd be a vállalkozásod nevét és adószámát, ahogyan a honlap kéri. Jött visszaigazolás a befizetésről?
2019. febr. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nálam csak az adószámot és azt kérte, hogy írjam bele, hogy kamarai hozzájárulás, ezt bele is írtam közleménybe. 11-én este utaltam, ha jól emlékszem másnap a bank már továbbította, azaz 12-én, bár még mindig azt írja, hogy tartozásom van feléjük. Bár szerintem ez még nem annyira nagy dolog, mivel 12-én dolgozta fel a bankom, aztán biztos kell nekik is 1-2 nap, mire ezt feldolgozzák.


Az nem baj akkor, hogy 2 számlaszám van megadva a vállalkozásnak, de abból egyébként egyet használok? Ahogyan írtam, azért van kettő, mert elsőnek azért kérte a számlaszámot, hogy melyekről küldöm majd a pénzt, ezért írtam kettőt, mert ki tudja, lehet egyszer majd az asszony számlájáról küldöm el azt az 5.000Ft-ot. Aztán most néztem a kamara oldalán, hogy ezt ott (meg újra megnéztem amit nyomtatni kell lapot ott is) úgy tünteti fel, hogy a vállalkozás bankszámlaszámai.

2019. febr. 14. 00:49
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ugye ha belépek, el tudom távolítani a számlaszámot, de amit ki kellett nyomtatni azon ott lesz, úgy küldtem be, ezért nem akarom bonyolítani, ha nem baj, hogy még egy meg van adva.


Egyébként a befizetésről nem kaptam még semmilyen visszaigazolást.

2019. febr. 14. 00:52
 7/9 anonim ***** válasza:

A vállalkozás alapvetően a vállalkozás számlájáról utal. Nem a lakosságiról, meg az asszony pajtiéról. Az ő bankszámlakivonatát is beteszed a könyvelésbe? Nem kellene.


Visszaigazolást meg majd egyszer küldenek. Lehet egy hónap múlva. Nem gondolod, hogy a kamaránál most ezen remegnek, hogy hamar meglegyen. Fizess, ez a lényeg. Amúgy ha bemész kitörlik a számlaszámot ami nem kell. Meglepően rendesek, leszámítva, hogy különösebb ellenszolgáltatás nélkül elveszik a pénzt.

2019. febr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már az első válasszal se volt semmi gond, nem kell megadni.

Az ilyen félnótások miatt van ott, annyi ésszel vállalkoznak, hogy egy marék molynak is több van.

Állandóan úgy utaltak, hogy semmi közlemény, aztán sírtak, mikor jött a felszólítás. A félkegyelműek miatt most van lehetőség előre megadni a számot, mert talán az űrlap kitöltésénél nem ugorják át, mint a banki felületen a közleményt, így legalább ez alapján beazonosíthatók. Kivéve, ha valakinek még ez se megy. Lásd kérdező.

2019. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Látom kedves utolsó, hogy nem fogtad fel, hogy beleírtam az adószámomat meg amit kellett közleménybe. Azért adtam 2 számlaszámot, mert így kérte: "Bankszámlaszámok, ahonnan az 5 000.- Ft-os hozzájárulást utalják a kamarának". Gondoltam adok még meg egyet, hogy ha valamiért az enyémen épp nem lenne pénz. Aztán ezt a vállalkozás számlaszámai közé sorolta, pedig nem ezért kérte elsőnek..
2019. febr. 15. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!