Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mikor és hogyan mondhatom...

Mikor és hogyan mondhatom vissza a katát?

Figyelt kérdés

Megigényeltem két napja a webes ügysegéddel, de végtelen sok meló lenne kitölteni ezt a sok szar lapot amit adtak, a könyvelő is olyan papírokat küld, hogy csak pislogok mi a francot kell kitölteni.


Legszívesebben felfüggeszteném az egészet úgy ahogy van. Van erre lehetőségem még így az elején? Nem akarok én ezzel szarakodni, semmi értelme.



2018. jún. 7. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem válts könyvelőt. Az enyém még sosem küldött lapot, amit ki kellett volna töltenem.
2018. jún. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, nem jó a könyvelőd sajnos...nekem 1,5 éve egy szalmaszálat nem kellett keresztbe tennem az adminisztrációval kapcsolatosan, csak elküldeni havonta a számláim és a banki kivonatot. Azóta lakáshitelhez, mindenhez elintézte nekem a papírokat ügyfélkapuban egy pillanat alatt, szóval relatív "offtopic" dolgokkal is készségesen segít, hiszen neki kb. csak egy-két kattintás az egész. Szabad tudnom, hogy mennyit fizetsz havonta ezért a "remek" szolgáltatásért?
2018. jún. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mert a Katának pont az a lényege, hogy nem kell könyvelő. Nekem nincs is könyvelőm. De ha neked van, akkor töltess ki vele mindent, ha már úgyis fizeted. Annak idején mondjuk egy könyvelő intézte nekem a beindulást, de emlékeim szerint nem volt benne semmi extra. Ha megvan, akkor meg már szinte semmi dolgod vele a befizetéseken és az éves bevalláson kívül.
2018. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt a "KATA-hoz nem kell könyvelő" dolgot nem tudom ki kezdte el terjeszteni, de gratulálok neki tiszta szívemből.

Egyetlen egy esetben nem tartom ezt szükségesnek tényleg: ha csak és kizárólag belföldi ügyleteid vannak.

De ha már van:

- EU-n belülről/kívülről beszerzésed

- EU-n belül/kívül cégnek/magánszemélynek (MOSS, kutyafüle, stb.) számlázol

- Neadjisten' csak elfelejtesz az évi 1M feletti ügyfeleidről adatszolgáltatást benyújtani (200ezres bünti)

...akkor baromira kell a könyvelő.

2018. jún. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"- EU-n belül/kívül cégnek/magánszemélynek (MOSS, kutyafüle, stb.) számlázol"

És ehhez miért kell könyvelő?

2018. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Neadjisten' csak elfelejtesz az évi 1M feletti ügyfeleidről adatszolgáltatást benyújtani (200ezres bünti)"

Ha valaki ennyire feledékeny, az persze tartson könyvelőt. De ilyen alapon írhatnád a havi 50ezer Ft-os összeg utalásának elfelejtését (és bukhatod a Katát) is. Az évi "adóbevallás" azért nem olyan könnyen felejthető szerintem.

2018. jún. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyilván mindent meg lehet csinálni. Kérdés, hogy amelyik vállalkozónak van ideje minden hónapban megcsinálni a bevételi nyilvántartást, a nullás áfabevallásokat, a negyedéves MOSS bevallásokat (közösségen belüli magánszemélynek történő értékesítés során), ezeket mind elutalgatni, figyelni minden határidőre, annak nem pörög eléggé a vállalkozása. De annak így duplán nincs is szüksége arra, hogy még könyvelőt is fizessen, mert így spórol rajta + úgyis van ideje.

Nekem konkrétan teher az, hogy havonta azt az 1 utalást megcsináljam a NAV felé + a könyvelőt fizessem és ne felejtsem el félévente az IPA-t befizetni. És nem azért, mert szétszórt vagyok, csak egyszerűen nem ezzel akarok foglalkozni, nem ez a dolgom, hogy határidőkre figyeljek meg jogszabályokra, hogy akkor most hogy számlázom EU-n kívülre magánszemélynek, egyáltalán számlázhatok-e? (alanyi mentesen pl. nem, de mégis nullás áfával) Járjon ezeknek utána az akinek ez a munkája. :) A baj alapvetően, hogy sok ember utána se jár és még könyvelőt sem vesz igénybe. Tisztelet a kivételnek persze, mint mindig.

2018. jún. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!