Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Valaki le tudná vezetni hogy...

Valaki le tudná vezetni hogy hogyan működik egy élelmiszerbolt?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy élelmiszerboltot de teljesen üres a fejem ezzel kapcsolatban!A végzettségem sincs meg de a testvéremnek igen és ezáltal nyitni azt tudnánk!Érdekelne hogy mennyit kell beleszánni és hogy egyáltalán mik ekllenek hozzá?papírok,engedélyek,felszerelés?
2019. márc. 5. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Így ne vágj(atok) bele. Levezetem ha kell, de ez így eléggé bukta lehet.
2019. márc. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert?Ő érti csak a nem szeretne befektetni én nem értem de szeretnék befektetni!Tehát ő intéz mindent én pedig költöm a pénzt!
2019. márc. 5. 17:29
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Mert ha ért hozzá, akkor tudja mit és hogyan érdemes beszerezni, csinálni, stb.


Engedélyezéstől a rovancsig, a forgási sebességtől a készletkezelésig, adóoptimalizáláson át a fejlesztésekig.


Ha nem, akkor ő sem ért annyira hozzá, hogy eredményesen tudjon működni a dolog.


Engedélyezés attól függ, mi a termékkör, a vállalkozási forma, adózás meg további '100 féle' tényezőtől.

2019. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt esetleg nem tudnád leíri hogy mitől függ ez az egész?És hogy mire lenne szügségem?(papírok,engedélyek)és ezek alapján meg lehet tudni a pontos menetet is nem?Mert én válaszolok mindenre amire tudok és szerintem sokmindenre tudok!De ez az adózás nekem sötét!
2019. márc. 5. 17:54
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Engedélyezés:

haccp tanácsadó, felmérés, helyszíni szemle 2000 Ft

Kialakítás költsége függ, hogy milyen jellegű élelmiszereitek lennének, raktározás, pultok, hűtők stb. szakosított tárolás, kontroll hőmérők. ezeket újonnan vagy használtamn szerzitek e be, azt is mennyiért. ( Navos árverésen pár 10 ezer Ft, hűtősöknél 100-150.000 Ft )


Rágcsálóírtás félévente 10-12.000 Ft

Kommunális hulladékszállítási szerződés, kuka

3-5 pontos vízminta vízműtől ( 25-30.000 Ft)

Tisztítószerek biztonsági adatlap bejelentése ántszhez 8000 Ft


Haccp, kémiai kockázatbecslés dokumentáció 50.000 Ft


Mivel feltehetően lenne alkalmazott, munkaviszonyos tag, akkor cég esetén üzemorvosi szerződés, egyéni vállalkozó esetén háziorvosi igazolás eü kiskönyv + tüdőszűrő


Képzési anyag, oktatás 15.000 Ft

Munkahelyi kockázatbecslés 15.000 Ft

Érintésvédelmi felülvizsgálat 20.000 Ft 3 évre

Tűzvédelmi 25.000 Ft 5 évre


Porral oltó utánvilágító tábla 10.000 Ft

Mentőláda 10 főig 12.000 Ft

Egyéb kötelező táblák, feliratok 5.000 Ft


Ha mindez megvan és ki van építve, kézmosó, mosogató stb.


Nébih külön engedély kérelem, és helszini szemle, ha minden ok, akkor önkormányzathoz vinni kell egy vásárlók könyvét, lepecsételtetni, 3.000 Ft-os illetékbélyeg és bejelenteni a tevékenységet.


Másnaptól nyithattok, de a nyitáshoz kell még egy pénztárgép és annak regisztrációja a navhoz, amit a Nébih-s időszakban célszerű megkérni, 8 nap elég rá amíg meglesz a külön engedély.


Ha jól optimalizáltok, akkor kiépítéssel együtt 20-30 nap alatt megvagytok az engedélyekkel, mindennel.


Navos pénztárgép 30.000-től 170.000-ig.


Adózás sok dologtól függ, - ki lenne személyes közreműködő, ki az akinek esetleg van máshol jogviszonya, helyileg hova lenen bejegyezve a székhely, hol lenne az üzlet, van e aki egyéb jogcímen adókedvezményre jogosult lehet-e most vagy a közeljövőben, stb. De ahogy látod kihatással van az engedélyeztetésre és azok költségeire is pl.

2019. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. márc. 5. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!