Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A KATA-t 12-én kell befizetni,...

A KATA-t 12-én kell befizetni, vagy 12-ig? Szóval ha már új hónapba vagyunk, akkor be is fizethetem (pl. most), vagy meg kell várni a 12-t?

Figyelt kérdés

2019. márc. 7. 00:25
 1/10 A kérdező kommentje:

*hónapban


És még egy kérdés. Iparűzési adót hogyan kell fizetni, ha év közben kezdtem el a tevékenységet (február). Már az első 25.000Ft-ot befizettem. A következőt már rendesen, szeptember 15-én kell, vagy mivel ez nem egy teljes év, így majd 2020 január 15-én?

2019. márc. 7. 02:08
 2/10 anonim ***** válasza:
12-ig kell. Ha az hétvége, akkor küldd el korábban. Nekem 10-re van beállítva.
2019. márc. 7. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amúgy lényeg, hogy késésben ne legyél, tehát elküldhetsz akár háromhavit egyszerre, meg fog várni az adószámládon és szépen leveszik róla havonta az ötvenet.
2019. márc. 7. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy tervezem, hogy minden hónapban 5-10 között küldöm el. Csak kicsit ez elbizonytalanított, hogy egyik oldalon "12-én" van írva, máshol meg "12-ig". Szóval akkor teljesen rendben van, ha ma már elutalom?


Az iparűzési adóról tudsz valamit? Év közben (február) lett meg a vállalkozás. Gondolom ilyenkor nem március 15 meg szeptember 15 a határidő. Az első részét már befizettem, az nem is lényeges, az utolsó viszont nem tudom, hogy szeptember 15 lesz, vagy ilyenkor január 15.

2019. márc. 7. 04:08
 5/10 A kérdező kommentje:

Na elküldtem, mert nem akarom a végére hagyni, mert ha ne adj' Isten a netbank valamiért nem működik, akkor máris késtem. Ide küldtem és így, ez így jó?


Bankszámlaszám: 10032000-01076349

Kedvezményezett neve: NAV kisadózó váll.tételes adója

Közlemény: (Adószámom)

2019. márc. 7. 06:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Boocs, de Neked is azt javaslom, amit minden KATA-snak: keress egy jó könyvelőt, állapodj meg vele egy negyedéves - féléves díjban, hogy ezért cserébe bármikor tudjál kérdezni tőle, pl. ilyen dolgokat.

Hidd el nem akarok Neked rosszat, de a Gyakori - minden jószándékunk ellenére - NEM EGY HITELES FORRÁS!

A NAV-ot baromira nem fogja érdekelni, hogy ki mit mondott a Gyakorin - ha rossz választ kaptál és aszerint cselekszel, akkor bukta.


NAV ügyfélszolgálatán is igen segítőkészek, azt is megkérdezheted.

VÁLLALKOZÓKÉNT ADÓÜGYEKBEN NEM A GYAKORIRÓL TÁJÉKOZÓDUNK!

Hogy mennyire így van: a minap kérdezett valaki valamit - általában elég jól követem a változásokat, válaszoltam "legjobb" tudásom szerint, más is válaszolt, én állítottam, nincs igaza, a kérdező teljesen megkavarodott, 24 órán keresztül vittakoztunk, nem tudtuk, kinek van igaza, majd jött a hétfő, felhívtam a NAV-ot (a kérdező helyett!!) és kiderült, hogy tévedtem, nem jól tudom - úgfyhogy én is rohantam a könyvelőhöz bevallani :D

Jut eszembe, nem Te voltál az a kérdező is??? :D

2019. márc. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem én voltam, jó pár napja nem volt kint kérdésem. Én voltam már szakembernél, sok mindent megbeszéltünk. Gondoltam ez egy egyszerű kérdés, ennyiért ne kelljen már újra megint fizetnem... Ráírok a szakemberre, hátha segít még ingyen... :)
2019. márc. 7. 10:05
 8/10 A kérdező kommentje:

Válaszoltak is. Leírom, hátha valaki tudni akarja, mert alig van erről infó a neten.


Ha előbb befizetem, akkor az nem gond, szóval így jó, hogy befizettem már. Az iparűzési adó pedig úgy van, ahogy gondoltam. Ha év közben nyit valaki vállalkozást, akkor a következő hónap 15. napja a határidő, aztán pedig január 15-én kell megint fizetni.

2019. márc. 7. 10:22
 9/10 anonim ***** válasza:

jó lesz az következő hónap 10-nek és január 10-nek.


Könyvelőtől írásban kaptál ilyen választ?

2019. márc. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Neten is ezt találtam és adótanácsadó is ezt írta nekem.
2019. márc. 16. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!