Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi bajuk van az embereknek...

Mi bajuk van az embereknek azzal, ha nem a pénz az első?

Figyelt kérdés

Szóval programozó vállalkozóként nem élek nagylábon. Autó, ház megvan, évi 1 nyaralás, hobbim a sportolás.

Megkeresek 1-1.5 hónap alatt annyi pénzt, amiből 3 hónapig elvagyok kényelmesen (havi 200 körül). De ezt multinál is megkeresik amúgy.

És így elég sűrűn nem dolgozom. S akárkinek elmondom ezt, egyszerűen úgy néz rám,mintha ufo lennék. Lefagy az agya, nem érti miért.

Fél évet dolgozom, azután fél évet nem. De volt aki szerint egy igazi szakember folyamatosan megy és nyomja, ezt cégvezetőktől is hallom elég sokszor...hogyhogy nincsenek friss referenciáid? Mert lazultam pár hónapot, kikapcsolódtam, sportoltam, olvastam, tanfolyamokra jártam.

Ennyire felfoghatatlan, hogy a munka van értem és nem én a munkáért? Ezt valaki magyarázza már el, aki vállalkozó. Mert aki 120-at keres az nyilván hajt ezerrel, de aki 1 milliót tisztán annak miért nehéz felfogni,ha engem ez nem érdekel?


2019. márc. 18. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Vállalkozó vagyok, de nem értem. Az tiszta sor hogy több a szabadidőd, és a munkidődet is úgy osztod be ahogy akarod. De! Versenytársak itt is vannak, konkurencia, jogszabályváltozások, innováció. Kényelmes aki csak úgy kiszáll ebből hónapokra, még akkor is ha havi sokat keres, valamint nincs az a pénz amit ne lehetne elkölteni, legfeljebb nem 2 év alatt gyűlik össze egy befektetni való nagyobb összeg, csak pl. 5 évente (nem kell szó szerint érteni). Tapasztalat: ha egy vállalkozás nincs gondozva rendszeresen, azt megeszik! Ezt bonyolult lenne elmagyarázni, de ha vállalkozó vagy, akkor érted.
2019. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én először megkeresném a pénzt, amivel ki tudok szállni örökre.

Persze ehhez nem elég egy embernek programoznia, munkatársak és nagyobb projektek kellenek.


De amúgy éld úgy az életedet, ahogyan szeretnéd. Engem sem ért meg a közeg, amelyben élek, mégis jól elvagyok. Meg lehet szokni.

2019. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Az idodet adod el penzert? Akkor max szabaduszo vagy, cimbi, nem vallalkozo.
2019. márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet rosszul értelmezem ezt a részt:


Megkeresek 1-1.5 hónap alatt annyi pénzt, amiből 3 hónapig elvagyok kényelmesen (havi 200 körül).


Akkor az 200-300e Ft.

Ebből el vagy 3 hónapig. Tehát amíg nem dolgozol havi 100ezer ft-ból élsz, és ebből jut egy ház fenntartására, autó fenntartására, meg sportra (nem tudom mennyire költséges, a futás-e a hobbid vagy vitorlázás), meg még nyaralni is marad. Ez a történet egy kicsit sántítós.

2019. márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Kit érdekel?
2019. márc. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Estádio de Felchút ***** válasza:

Szerintem magasról szärd le, ki mit gondol. Tudod, a vélemény az olyan, mint a schegglyuk. Nekem is van, neked is van, de nem vagyunk kívűncsiak egymáséra.

Ha ez sikerül, olyan boldog ember leszel, mint sosem voltál még.

2019. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Minden pénzt el lehet költeni, de ha nekem megvan amire szükségem van, akkor annyi. Azért nem dolgozom hogy olyan dolgokat vegyek, amikre semmi szükségem nincs.


Amúgy havi 200-ból jövök ki kényelmesen.


S a lényeg hogy sz**jam le a többiek véleményét. Értem.

2019. márc. 18. 20:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kamu a kerdes, es kuldesz nekem priviben egy LinkedIn profilt, akkor azon keresztul felveszem veled a kapcsolatot es megosztom veled a tapasztalatomat, pont ilyen vizekben evezek, majd talan jobban raerzel, hogy jo vagy rossz az attitudod. ;)
2019. márc. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!