Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó (KATA)...

Egyéni vállalkozó (KATA) kiváltásánál mikor kell fizetni az első 50. 000Ft-ot?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom havonta 50.000Ft, és 12mft-ig adómentes vagyok. Ha okmányirodába kiváltom ezt, mikor kell a legelső díjat kifizetnem? Vagy már ott ki is állítanak egy csekket amit x napon belül ki kell fizetnem?

2017. júl. 8. 01:46
 1/4 anonim ***** válasza:
minden hónap ötödikén, vagy tizedékén ha jól tudom. De ha kiváltod, akkor ott kell kifizetni. Ezért érdemes hó elején kiváltani
2017. júl. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozó (KATA) kiváltásánál mikor kell fizetni az első 50. 000Ft-ot?


Abban a hónapban, amikor kiváltod, úgyhogy hó végén nem sok értelme van kiváltani, mert arra a pár napra is ugyanúgy ki kell fizetni az 50 rugót.



Ha jól tudom havonta 50.000Ft, és 12mft-ig adómentes vagyok.


Nem vagy adómentes. Senki sem adómentes. 12 millió ft-ig lehetsz a Katában és 8 millióig vagy áfamentes.


Ha okmányirodába kiváltom ezt, mikor kell a legelső díjat kifizetnem? Vagy már ott ki is állítanak egy csekket amit x napon belül ki kell fizetnem?


El kell utalnod a navnak a lóvét.

Érdemes rögtön befizetni, és nem már rögtön az elején csúszásba kerülni.

2017. júl. 8. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 érdekel0 ***** válasza:
Ha most júliusban kiváltod,akkor augusztus 12.éig kell befizetned a júliusi 50.000ftot!
2017. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az EVA nem ugyanaz, mint a KATA

az ÁFA mentességhez meg aztán semmi köze

2017. júl. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!