Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás indítása....

Kucskár István kérdése:

Egyéni vállalkozás indítása. Vállakozói igazolvány/KATA?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy ha kiváltom a vállalkozói igazolványt pl. március 27.én

Akkor KATA alánmondjuk május 2 vel be tudok-e jelentkezni.


Azért gondoltam így mert a pénztárgép megvásárlása és egyéb dolgok miatt kell a vállalkozói igazolvány de csak május 2 vel szeretnék nyitni



#KATA/vállalkozói
2019. márc. 23. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, csak köv. hó első napjától fog élni a KATA.
2019. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Na ezért nem szabad a Gyakorin érdeklődni ilyen dolgokról, mert pontatlan információt kapsz - ami, ha elhiszed, máris 50 ezer ft-al többe kerül Neked.

Ha márc. 27 váltod ki a vállalkozóit, akkor ápr. 12-ig máris be kell fizetned március hónapra a KATA adóját - akkor is, ha csak 1 nappal a hónap vége előtt jelentkezel be. Épp ezért hónap elején érdemes bejelentkezni.

Amint kiváltod a vállalkozóit, abban a pillanatban adózási formát is kell választanod, eldönteni, hogy KATA nem Kata, Áfa- körös vagy alanyi adómentes, stb.

Épp ezért mindenképpen javaslom, hogy keress fel egy könyvelőt, aki ezeket elmagyarázza Neked és kiválasztjátok a tevékenységi körödhöz illő legoptimálisabb adózást.

Egyébként igazolvány nem szükséges, kapsz egy papírt arról, hogy vállalkozó vagy, tevékenységi körök, adószám, stb. - azzal tudsz intézni mindent.

De mint írtam, a vállalkozás az első pillanattól fogva él - nincs olyan, hogy vállalkozó vagyok, de még 2 hónapig nem adózok.

2019. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Ha márc. 27 váltod ki a vállalkozóit, akkor ápr. 12-ig máris be kell fizetned március hónapra a KATA adóját


És ugyan ki mndta, hogy már induláskor is katázni akar?

2019. márc. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 2-es a tipikus mindenért könyvelőért küldő, de nem érti a kérdést sem típusú ember. Na, az ilyeneknek tényleg mindenért könyvelő kell.


1-es voltam.

2019. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Te, 2, mióta tevékenységi körhöz kell adózást választani???
2019. márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, hol írtam olyant, hogy a tevékenységi körhöz kell adózást választani?

Nem a tevékenységi körhöz kell adózást választani, hanem abban a pillanatban, ahogy vállalkozó leszel, adózni kell.

Ha nincs heti 36 órát meghaladó főállása a kérdezőnek, akkor márc.27-től, ahogy kiváltotta, keményen adóznia kell (KATA-sként ápr. 12-ig), tételes adózóként pedig a minimálbér után, azaz kb olyan 80 ezret - ha van bevétel, ha nincs.

Tehát, ha nem akar márc. 27-től KATA-s lenni, akkor még többet kell adóznia - tételes adózóként.


És igen, könyvelőhöz küldöm - inkább, mint hogy ilyen pontatlan infókat kapjon, mint tőletek.

2019. márc. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös, akkor szájbarágósan:


"kiválasztjátok a tevékenységi körödhöz illő legoptimálisabb adózást."

Azaz, ha olyan a tevékenységi köre, ahol sok költség van, le lehet írni, akkor a tételes költségelszámolást, de ha alacsony a költség, akkor mehet KATA-sként.

Ugyanígy az ÁFA-nem áfa dolog, érdemes-e bejelentkezni alá vagy csak bonyolítja vele az életét, stb..

2019. márc. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha május 2-vel akaraz nyitni a ptgreg és aktivalas bőven ráér aprilis kozepen-vegen is. Szállítással együtt max 1 hét. Kulon engedely pl. uzletre max 3 hét. Feleslegesen szórod a pénzt ha nincs más oka a vállalkozói kiváltásának. április 1-el elég webes ügyességeden kivaltani az evt es bejelentkezni a kata alá. május 12-en vagy hó végén meg a 10 napi, havi forgalomból befizeted az első havi kata-t.
2019. márc. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!