Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ellenőrzik vállalkozói kiváltá...

Ellenőrzik vállalkozói kiváltásnál, hogy a választott tevékenységi körhöz van-e végzettségem?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyéni vállalkozó lenni. Egész életemben az építőiparban dolgoztam, szóval sok dolgot csináltam pl. burkolás, festés stb. A lehetőségeimhez képest csak az egyéni vállalkozó tudok lenni, de ha az adott tevékenységeket megjelölöm, hogy szeretném csinálni azokhoz elvileg kellenek a végzettségek.

Na most az nekem nincs. Több dolgot is hallottam. Valaki azt mondja, nyugodtan jelöljem meg a tevékenységi köröket, mert kéne a papír, de gyakorlatilag senki nem ellenőrzi. Az internetet viszont azt olvastam, hogy volt olyan aki az interneten kiváltotta a vállalkozóit és pár nappal később behívták, hogy ellenőrizzék a végzettségeket. Most akkor ez megtörténhet?



2018. máj. 2. 11:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Utólag be kell mutatni.

Egy példa: festeni szeretnél, festő tevékenységet veszel fel az irodában. 2 hétig kell bemutatni a szakképzettséget igazoló dokumentumot, különben törlik az EV-t vagy ha több tevékenység van akkor a festőset. Ha úgy meg úgy számláztál mint festőmunka akkor külön megütöd a bokád a navnál.

2018. máj. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

2 hétig kell bemutatni a szakképzettséget igazoló dokumentumot, különben törlik


nem így van. Találomra hívnak be ellenőrzésre, akkor kell bemutatni.

2018. máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy találomra.. 😊😊😊 Megint csak az elmélet 😉.

Törvényességi felülvizsgálatnak hívják. Az okmanyirodaba kell bemenni idézést kapsz hivatalosan 30, gyakorlatban meg 60-90 napon belül.

Akkor kelm igazolni ezeket:


- szekhely nyilatkozat/telephely bérleti szerződés

- tev körhöz tartozó képesítés

- vagy munkaszerződés olyannal akinek van hozzá képesítése.


Ha hianyzik bármi, akkor 20 mumkanapod van pótolni.Ha akkor sincs meg, vagy nem vettel fel senkit akinek van képesítése, úgy törlik azt a tevékenységet.


Ha telephelyet létesítesz később akkor is behuvnak telephelyenként erre ( nem szúrópróbaszerűen 😊😊😊)

2018. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Alternativa, ha ceget (akár egyszemelyes kft is, vagy bt , egyéb társas vállalkozás ) alapitasz, akkor az önálló jogi személy és nem kell hozzá képesítés.
2018. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nem elmélet, nincsenek kiválasztási szempontok. Múlt hónapban két azonos tevékenységű ev-m indult, egyiket sem hívták be, januárban indulót igen, de őt is áprilisban.
2018. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, l mint írtam is 60-90 nap a gyakorlat...
2018. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Norbi, feleségem és egyik barátom is indított EV-t. A barátom kb 1 éve, a feleségem fél éve. Feleségemet behívták, barátomat nem (egyszer sem, pedig folyamatosan, havonta számláz).
2018. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Eddig 6 ev-t indítottam útjára, mindenki átesett rajta.
2018. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szóval, akkor nagy valószínűséggel bizonyos időn belül úgyis behívnak....
2018. máj. 3. 07:43
 10/14 anonim ***** válasza:
#7 Akkor hívnak be, ha olyan tevékenységet veszel fel, ami végzettséghez kötött. Lehet, hogy a barátodnak nem volt ilyen.
2018. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!