Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kell Bt-t alapítani?...

Hogyan kell Bt-t alapítani? Mivel jár? Miket kell elintézni?

Figyelt kérdés
Gondolkodom egy Bt-n, mert nincs Kft-hez 3 milla alaptőkénk. De hogyan működik a dolog?
2008. nov. 10. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Kft-hez már nem kell 3 milló, ha jól tudom 500.000 Ft-tal már lehet Kft.-t alapítani.

Bt-nél asszem minimum 5 vagy 10ezer forint törzstőke kell.

Ügyvédet kell keresni. Megcsinálja az alapító okiratokat. Közjegyzőhöz kell majd menni az aláírási címpéldány hitelesítéséhez, amiből nem tudom pontosan de asszem kell vagy 3 db. A közjegyzői árak eltérnek. Nekem utoljára 4000 Ft-ért csináltak 1-et. Az ügyvédi költség is ott van, ami megint ügyvéde válogatja de talán 50000 Ft körül megáll. Könyvelőt kell keresni, egy kezdő Bt.-t kb. havi bruttó 15-20000-ért könyvelnek. Akkor van közzétételi díj, ami asszem kb. 10-15 ezerbe kerül. Most más nem jut eszembe, elég régen alapítottuk a Bt-t, de körülbelül jó árakat mondtam.

2008. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi. Mi ügyvédi költséggel nem kell számoljunk szerencsére, mert unokatestvérem az. A többi vele jár. S ki a kültag meg a beltag?

Egyelőre nem néztem utána alapfogalmaknak sem. Hol lehet ennek utánanézni részletesen?

S milyen tevékenységre érdemes Bt-t alapítani? Pl egészségügyi tanácsadásra?

2008. nov. 10. 15:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A beltag saját vagyonával felel a cég tevékenységért. A kültag csak a bevitt törzstőkével felel, azaz semmivel.

Eléggé fontos, hogy esetleg lepapírozzátok, hogy minden esetleges bajnál, ketten vagytok felelősek.

Én úgy jártam hogy a barátnőm kiszállt és még bért is követelt, mert be volt jelentve, de a cég nem működött akkor jól. És a törvény szerint követelhetett.

Szóval a beltagé minden felelősség akármi történik. Ezt nagyon fontos tudni. Egy kis vita aztán egyből azon kapja magát az ember (most magamról beszélek), hogy a kültag az általa plusz pénzt amit betett a cégbe követeli + még 2 havi bérét, pedig a céget együtt csináltuk, abban megegyezve, hogy közös a nyereség, közös a kár.


A Bt. beltagját be kell jelenteni. A kültagot nem muszáj. Én nem is ajánlom.


A beltag és kültag közös megállapodással a nyereségből való részesedés megállapításával teszik be a törzstőkét. Pl 10000-10000 Ft-nál a nyereség fele az övé, viszont ha veszteség van a cégnél, minden balhét a bt beltag visz.


Nos a Kft ebből a szempontból jobb, mert nem felel senki a saját vagyonával, és egyenrangúak lehetnek a felek.

2008. nov. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy az ügyvédednek pontosan kell tudnia ezeket. Fontos hogy átbeszéld ezeket.

Amúgy Kft-t érdemesebb alapítani, amint írtam asszem elég 500000 Ft. De ezt ne úgy képzeld hogy benn kell tartanod a cégben. Az alapítás után, ahogy ráhelyezted a bankszámlára (amit nyitni kötelező), utána szinte rögtön visszaveheted.

2008. nov. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bt-t bármilyen gazdasági tevékenységre lehet alapítani. A TEÁOR kódokat kell megnézni és az ügyvéd segít, hogy az elképzeléshez melyek passzolnak. www.ksh.hu

Amit ajánlok, hogy jó sok mindent tegyetek bele, akár olyat is, amivel most nem akartok foglalkozni (korlátlanul lehet), mert későbbiekben jól jöhet, és nem kell külön megint ügyvédet fogadni, meg fizetni, ha esetleg más tevékenységbe fogtok bele.

2008. nov. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Még egy érdekesség: azt írtad hogy hárommillió kellett egy kft-megalapításához. Nos ez nem így van. Elég volt 1,5 millió is.

Mert alapításkor betetted az 750000-750000 Ft-ot, aztán másnap kivetted a bankszámláról. Aztán újra betetted :D

És ez így van. És sokan ezt nem is tudják.

Szóval egy Kft megalapításához elég 250.000 Ft...

2008. nov. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A 3 milliót azért írtam, mert én úgy tudtam,hogy elég volt 2002-ig 1,5 millió is, de jött az új kormány és ezt megváltoztatta, lehet,hogy nem 2002-ben csak 2005-ben 3 millióra. Na mindegy a lényeg,hogy alaposan át kell gondolni.


Fő állás mellett is lehet Bt-t, Kft-t csinálni, vagy most butaságot kérdeztem?

2008. nov. 10. 17:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet igen. Akkor a cégben, nem kell magad után járulékot fizetni.


Arra viszont figyelni kell, ha például cégben van bevételed és azt elköltöd magáncélra, akkor az hiányként jelentkezik a pénztárban. Szóval általában nem árt, ha van egy kis jövedelmed a cégben is.

Erre egy jó megoldás az, ha te adod ki a cégednek azt a helyet, irodát, amiben dolgozol. Ekkor kell a legkevesebb járulékot fizetni és legális.


Sok vállalkozó ha magáncélra költi a cég pénzét, akkor indul el számlát vásárolni, ami ugye illegális.


Szóval ezen érdemes elgondolkodni, csak úgy leírtam.

2008. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Ha még lesz kérdésem megkereshetlek magán?

Serry

2008. nov. 10. 18:20
 10/11 anonim válasza:
68%
KFT alapításához 500 000HUF törzstőke kell, ami a törvény szerint nem csorbítható. Tehát szeirntem nem működik a beteszem kiveszem játék, mert annak mindig rendelkezésre kell állnia, nem?
2008. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!