Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Más devizában kapott bevétel...

Más devizában kapott bevétel esetén ki lehet állítani forint számlát?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó, KATA, alanyi adómentes.


Ha valaki küld pl. 10 eurót, amely a forint számlámon tegyük fel 3.220Ft lesz, és 3.000Ft-ban egyeztünk meg, akkor kiállíthatom a számlát forintban, 3.000Ft-ról?



2019. ápr. 9. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, persze. A könyvelőd meg hülyét fog kapni az ilyen ügyletektől :D
2019. ápr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Épp ezért kérdezem, mert ő mondta... :)
2019. ápr. 9. 21:33
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt még hozzáteszem, hogy magánszemélytől van szó, tehát nem cégnek számlázok.


Akkor az adott devizában állítsam ki, a nyilvántartásba hogy vigyem be? Amelyet ténylegesen kaptam, vagy az MNB szerint váltsam?

2019. ápr. 9. 21:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen általános, ha valaki export/import tevékenységet is végez.

A proforma számla alapján fizetek, majd a külföldi partner a teljesítés napján számlát állít ki. A két időpont között valamennyivel megváltozik az árfolyam, tehát árfolyam nyereség/veszteség keletkezik.

Ezt a könyvelő is ezen a címen könyveli le (esetedben 220 Ft-ot).


Én azt szoktam tenni, hogy amikor euro övezetbe számlázok akkor is forintban állítom ki a számlát, de a megjegyzésbe beírom az aznapi EUR/HUF árfolyamot és feltüntetem EUR-ban is a végösszeget. A vevő általában EUR-ban teljesít, de mivel én nem tartok fenn EUR számlát ezért a bankom azonnal forintra váltja a beérkező EUR összeget.


Remélem elég szakszerűen magyaráztam el, mert én is csak egy egyszerű vállalkozó vagyok (Kft.)

2019. ápr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezekszerint mégsem gondoltam valami nagy hülyeségre. Végül mégis csak úgy döntöttem, hogy ilyen esetben az adott devizában számlázok, pl. euró, amit az MNB hivatalos középárfolyama szerint átváltok forintba és azt írom a nyilvántartásba. :)
2019. ápr. 10. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!