Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 5 millió forint bevétel,3...

5 millió forint bevétel,3 millió ft költség évente, egy fős egyéni vállalkozás, főállás, nincs család! /internetes kereskedelem/ Milyen adózási formát választanál szived szerint?

Figyelt kérdés

KATA-val durván 2 millió - 600 ezer = 1 millió 400ezer maradna a zsebemben. (havi fix 50ezer a dija)

Tételes költségelszámolással vagy SZJA szerinti adózással kijöhetek jobban? Jövőhéten megyek könyvelőhöz, addig szeretnék csak egy nagyjábóli választ kapni, hogy okosabb kérdéseket tehessek fel a könyvelőnek. Tehát melyik adózási formát választanád.Köszi.


2016. ápr. 17. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem KATA-t választasz, akkor a minimálbér után be kell fizetned a járulékokat, ami ugyanúgy fix, és jóval több mint 50 ezer forint. És akkor utána még könyvelgethetsz, hogy leköltségeld a többit. Ekkora összegnél én mindenképp a KATA-t választanám.
2016. ápr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

ha ez lenne a főállásom, bezárnám a boltot, mert ennél még alkalmazottként is többet kapsz.

havi 110-120 nettó között mozogsz, ez így nagyon kevés, vállalkozóként.

ennyiből nem lehet hű de jól élni, csak épp tengsz-lengsz.

kifizeted a rezsit, a kaját, néha ruha, minimális szórakozás/hobbi, és semmid nem marad.

ezért nem éri meg vállalkozónak lenni.

2016. ápr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

"ennél még alkalmazottként is többet kapsz. "


"ezért nem éri meg vállalkozónak lenni."


Nem tudod, hogy hol él a kérdező, és hogy ekkora bevételért mennyit kell dolgoznia. Vidéken ez nagy pénz, és ha például csak napi 3-4 órát dolgozik, nem biztos, hogy megéri elmennie napszámosnak vagy bolti eladónak ugyanennyiért, hogy napi 10-12 órán át szivassák.

2016. ápr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

valóban nem tudom.

de azt igen, hogy én kelet-magyarországi vagyok, ami a legelmaradottabb régió.

divat 12-14 órákról meg szivatásról beszélni, de nem kell általánosítani.

azért nem hiszem, hogy 3-4 óra napi munka lenne benne, mert írta, hogy főállás.

ha ennyi időt venne csak igénybe, mellette tudna mást csinálni.

én egy sima 8 órás munkarendben dolgozom, méghozzá irodában, tehát nincs hétvége vagy éjszakázás, és egy sima érettségire 170-et kapok kézhez. 8 órában, nem 14-ben. keleten, nem a fővárosban.

szóval aki a maga ura, az valamit nem jól csinál, ha csak ennyi profitja van.

2016. ápr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kicsit eltertunk a lenyegtol :) egyetemista vagyok, ami mellett csak foallasa statuszban lehet például KATa ala bejelentkezni.

A kerdesem az lenne, egy ilyen egy fos vallalkozas altalaban milyen adozasi format valaszt/ altalaban egy KERESKEDESSEL foglalkozo vallalkozasnak - alkalmazottak nelkul - mit eri meg valasztani?

2016. ápr. 18. 13:54
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Ha nappalis vagy, pont hogy nem is minősülsz főállású vállalkozónak. Tehát valamit félreérthettél, amikor tájékozódtál.
2016. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Foallasunak minosulok. Ez a torveny megszunt, miszerint mellekallasban bejelentkezhetnek KATA ala.
2016. ápr. 18. 14:37
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
KATA csak akkor lehet mellékállás, ha gyeses vagy nyugger vagy sajna... szerintem is gáz, mert egyetemistának lenni mégiscsak több meló.
2016. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki foallasu vallakozo nem biztos h minden nap gurizik. Enis foallasu mehesz vagyok , marciustol-Szeptemberig huzos utana nagyon laza!
2016. ápr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja es KATA!
2016. ápr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!