Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy online webshop elindításáh...

Egy online webshop elindításához milyen jogi papírok kellenek?

Figyelt kérdés
Webshop vagy akár értékesítési weboldal-ra gonolok. De más fajtái is szóba jöhetnek
2019. ápr. 20. 14:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egyébként érdekes ez a fórum...


Tipizálni lehet a válaszadók közül az elméleti, önjelölt tanácsadókat, akik igazából sosem hoztak létre semmi olyat, vagy voltak aktivan részesei annak amivel kapcsolatban válaszolnak.Csak mantrákat mondogatnak általánosságban, de a sorok között


Azokat akik amolyan egyfajta fizetőképes keresleti piacra tekintenek és mindent vagy privátba vagy fizetős szolgáltatás fejében akarnak elmondani, megosztani amindent tudásukat ( csak épp ezzel magukról áruljak el sokszor, hogy amúgy nincs megfelelő keresleti igény a szolgáltatásaikra kedvencem az 59-61%-os frusztrált "könyvelő", aki lepontozasba meg személyeskedésbe megy át mindig).


Miközben a fórum lényege szerintem a nyilvános tapasztalatcsere , gyakorlati információ megosztása lenne azok számára akik még az elején vannak egy útnak.

2019. ápr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
*Csak mantrákat mondogatnak általánosságban, de a sorok között a probléma megoldást nem látják át.
2019. ápr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

@Bak Norbert


Sok dologban egyetértek veled ezzel a fórummal kapcsolatban. Viszont! Sokszor én is jobban szeretek privátban tanácsot adni, mégpedig azért, mert bizonyos dolgok annyira specifikusak, hogy jobb ha más nem az alapján csinálja a saját dolgait. Csak egy példa: idén rengetegen keresetek fel ezen a fórumon, hogy segítsek nekik az adóbevallásuk elkészítésében. Nekik mind privátban segítettem, mégpedig azért mert mindet máshogyan kellett megcsinálni. Volta családi kedvezményes, családi járulékkedvezményes, ingatlan eladás, adószámos magánszemély, stb. Itt konkrét számokról volt szó, ezt jobb privátban intézni, mint itt a nagy nyilvánosság előtt. Jah, és természetesen attól mert privátban, konkrét ügyben segítettem, egy fillért sem kértem érte, ingyen segítettem.


Azért sem szeretek mindig nyilvánosan írni, mert amit írtál is, jönnek a frusztrált könyvelőcskék, akik 30 éve megtanultak valamit a közgazában és a mai napig az alapján "dolgoznak". Csak a világ azóta elrohant mellettük. Na most nekem nincs szükségem a gyűlölködésre, hisztire, személyeskedésre, stb. Nekem sem túl magas a százalékom, nagyrészt az ilyesmiknek köszönhetően (meg más kategóriákba is szoktam írni, ahol meg méginkább divat egymás lepontozása).


Szóval összességében valahol egyet kell értenem veled, viszont a privátban segítséget én jó dolognak tartom. Nem egy meg nem kettő kérdésnél lehet látni, hogy jön 3 válasz, mind a 3 homlokegyenest ellent mond a másiknak. Na most szegény kérdező kire hallgasson. Ha válaszolok, akkor jön a lepontozás és a lehurrogás. Ezt elkerülvén inkább írok privátban, hogy hogyan kell csinálni, milyen lehetőségek vannak, akár jogszabállyal, nav kisfüzettel alátámasztva. Mert ugye nem csak a kata létezik, mint itt rengeteg kérdésnél csak azt képesek ajánlani a "könyvelők" :)

2019. ápr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Persze az megint más, amikor Téged keresnek, de itt azokra gondolok, akik kifejezetten privátban ajánlják fel a segítséget nyilvánosan.


Egyébként így 5-6 éves távlatban, az a tapasztalatom, hogy ha nyilvánosan is írsz pl. a 3 különböző válaszra egy ilyen alátámasztott választ az tesz annyira hitelessé, hogy utána megkeressenek privátban is személyre szabott tanácsért. Igaz itt nem is vállalnék be fizetős szolgáltatást, komplex szolgáltatásra ( egyszer tettem, annak is fmh lett a vége, pedig filléres összeg volt ).


Viszont a nyilvános válasznak nyoma marad és kereshetővé válik, ha pl. valaki ugyanarra a problémára ( mint gyakori kérdés) keresne megoldást. Felesleges lenne leírni 20-szor ugyanazt, max csak elég belinkelgetni. Ezért lehet előnyösebb a privátnál.

2019. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Persze, nagyjából egyet gondolunk akkor erről.


Itt sosem fogadnék el pénzt a tanácsadásért. Bár van egy ügyfelem, akivel innen indult a kapcsolatunk, de az már évek óta tart és minden rendben van. Úgy szerintem már korrekt a dolog, nem azt mondtam neki, hogy ennyi meg annyi pénzért segítek, hanem segítettem neki és később felkért, hogy legyek a könyvelője.

2019. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!