Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Anyagi függetlenség, passzív...

Anyagi függetlenség, passzív jövedelem elérése hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Milyen módjai vannak az anyagilag függetlenné válásnak?
2019. ápr. 23. 11:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Visszatérve a munkaidő értékére, mint tőke az megint csak relatív. Mindenki maga határozza meg, hogy mennyit is ér az ő ideje. Sepregethetsz Te utcát vezérigazgatóként is, ha úgy értékeled, hogy az arra fordított időd nem ér többet 10.000 Ft-nál. Ergo, annyi idő alatt nem tudnál más tevékenységgel kitermelni ugyanennyi idő alatt többet.


De még az sem kizárt, hogy az utcaseprű, Jucika is táncdal énekes volt a "kimittudon" vagy örökölt pár lakást. de ő realista és nem dől be a passzív jövedelem maszlagnak és a bejelentett, havi fix mellett kiadja őket. Miben különbözik Ő alkalmazottként attól, akinek az aktáit tologatja? Még akár jobban is kereshet, mint aki csak arra rendezkedik be, hogy csak kiadja a lakást?

2019. ápr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Azt már megértettem, hogy a "passzív jövedelem" kifejezés valószínűleg nem helytálló. A kérdés arra vonatkozott, hogy van-e egy másik kifejezés, ami leírja azt a jelenséget, (miután a kezdeti befektetés (idő / pénz) megtérült) amikor a havi nyereség magasabb, mint a havi befektetett munka.
2019. ápr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nyereséget nem havonta mutatnak ki, hanem éves szinten. Emellett, ha a nettó árbevételed magasabb, mint a nettó költséged az már lehet jó út. De az még mindig csak adózás előtti eredmény, majd adózás és eldöntheted hogy az adózás utáni eredményt, újabb komoly adóterhek mellett, mint jövedelem kiveszed -e?( csak az már rég nem a 100-10 aránya ).


Mire Te egy nettó, szabadon elkölthető jövedelmet realizálsz bármiből is, -ha nem értesz az adóoptmalizáláshoz- addigra csak a töredéke fog megmaradni a havi 90-100-nak.


Ez mind leírható valós gazdasági nevekkel összefügésekkel, folymatokkal. de amíg azoknál akik elhiszk a passzív jövedelemt mint fogalom, keveredik a nyereség és adózás előtti eredmény fogalma, a bruttó bevétel a jövedelemmel, addig nehéz lenne -és felesleges is újabb semmit mondó marketing neveket kitalálni egy folyamatra.


Előbb meg kell tanulni az alapokat, hogy realistán tudjon tervezni , számolni az aki úgymond az "alkalmazotti létből akarna kitörni", miközben semmi nem indokolja, hogy valaki alkalmazottként ne tehetne szert ilyen jellegű idő/tőke ráfordítás mellett, kiegészítő bevételre. Ezt csak a motivációs trénereket zavarja, nyilván mert az ő "passzívuk" is csökkenne, ha nem vennék az ennek ellentettjéről szóló könyveiket, cdket, járnának hozzájuk szemináriumokra belépőket fizetve, iratkoznának be tanfolyamokra, stb. a szerzői jog kapcsán.

2019. ápr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én programozó vagyok. Kb 2 éve írtam egy modult egy programhoz. Nagyjából 200 munkaórám ment bele, kaptam érte kb 800 eurót. Ennyi pénzért nyilván nem álltam volna neki, viszont úgy láttam, hogy más klienseknek is el tudom majd adni és csak egyszer kell megírni. Rászántam az időmet, befektetésnek tekintettem. Azóta nagyjából 30 helyre építettem be, kb 7-800-1000 euróért darabját. Minden beépítésre elmegy 2-3 óra. (Alkalmazottként csak azt a 2-3 órát fizetné nekem a főnököm) Ha így számolom, akkor az eredeti idő befektetés már rég visszahozta az árát és a jövőben is nagy valószínűséggel lesz még rá kereslet. De ha mégsem, akkor is megérte.

Ezt nem mondanám "passív jövedelemnek" (mert ugye ilyen nem létezik), minden alkalommal bele kell tegyek valamennyi munkát, viszont sokkal több pénzt kapok érte, mint a 2-3 órai bérem.

Akkor ennek mi a megnevezése?

Látok némi párhuzamot a lakásos, dalos, hálózatépítéses példákkal.

2019. ápr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

8:

Most itt akkor első körben az a kérdés, hogy mit is értünk "passzív jövedelemnek"?

Mert ha nagyon sarkosan nézem, akkor még a bankbetét sem az, hiszen ahhoz is be kell menni a bankba, lekötni, ha lejárt a lekötés, akkor kivenni v. újra lekötni, állampapír ugyanez, stb, figyelni hol most a legtöbb a hozam, stb.


Az én értelmezésemben viszont egy bérelti díj már passzívnak tekinthető, hiszen effektíve nem te dolgozol meg jelen időben azért a havi x Ft bérelti díjért.

Az, hogy vannak mellette teedőid a bérbeadással, az egy dolog, de a tényleges pénz nem azért jön, hanem azért, mert a korábban befektetett tőkéd generálja a pénzt.


Az viszont tény, hogy 0-áról nincs passzív jövedelem.

Tehát ahhoz először nem passzív jövedelemből kell tőkét teremteni, hogy később ezt a tőkét befektetve lehessen passzív/félpasszív jövedelmet generálni.


Pl. van egy vállalkozó, aki 10-15-20 éven keresztül beleteszi a napi x óra munkát, enegriát a vállalkozásba, majd az x év után már vannak annyira automatizálva a folyamatok és egy managementtel működtetve a cég, hogy neki tulajdonképpen már csak a tulajdonosi jogköreit kell gyakorolnia.


Ezt is nézhetjük így is, úgy is. Mert nem passzív, hiszen sok éven keresztül tette bele a munkát, energiát.

De ma meg már passzív, mert elég, ha foglalkozik vele heti pár órát, de a pénz már nem azért a pár óráért jön, hanem a termelésért, amit az alkalmazott dolgozók az alkalmazott management vezetésével végeznek.


Tehát összegezve én azt mondanám, hogy létezik passzív/félpasszív (ez már értelmezés kérdése) jövedelem, de azt megelőzi nagyon sok nem passzív munka és ebből származó nem passzív jövedelem későbbi befektetése, amivel később még valamilyen mértékben mindig foglalkozni kell, de már messze nem napi 10-12 órákat és már a tényleges jövedelem nem ennek a mostani foglalkozásnak az eredménye, hanem a korábban befektetett idő, munka, megkeresett pénz eredménye.


És akkor ezek után lehet beszélgetni arról, hogy akkor ezeknek milyen módjai vannak...

2019. ápr. 24. 11:09
 16/18 A kérdező kommentje:

14: Én ezt "félpasszív jövedelemnek" mondanám.

Ha a megírt programmal már nem lenne további munkád, csak simán el kéne adni, akkor lenne az én értelmezésemben teljesen passzív.

2019. ápr. 24. 11:13
 17/18 anonim ***** válasza:

Anno én két évig piackutattam kidolgoztam szakdolgozatban egy komplett vidékfejlesztési programot, amit utána hogy életszerű is legyen validáltam, első évben adószámos magánszemélyként. Létrehozta egy komplett szolgáltatóházat kezdő vállalkozásoknak piaci ár alatt kínált üzlethelyiséggel,5000 fő alatti kis településen abból a házból, amit korábban hitelre vettem ( devizahiteles volt ) volt a bevételem 250.000 Ft belőle, amiből 10%-os költséghányaddal a 90% után fizettem 15% szja-t. A maradék volt nettó jövedelem a bérbeadás után . Ez kb 200.000 Ft /év volt.


De 3 évre szóló szerződést írtunk. Következő évben átmentem egyéni vállalkozásba, nyitottam egy üzletet, ami szintén eleme a vidékfejlesztési programnak. Lett a bevételem 5,8 millió nettó a bérbeadással együtt, ebből lett a jövedelmem éves! 47.000 Ft (havi 4.000 ft), mert visszaforgattam a bevételt, és vettem egy autót a vállalkozáshoz. Következő évben hozott annyit az első üzlet( havi 1,2 millió bevétel) hogy fel tudtam venni alkalmazottat és összegyűlt annyi, amennyiből az első üzlete megcsináltam. Amellé nyitottam újabbat és 3 hónapot működött még az év végéig a nyitástól ez eredményezte, hogy az évben a bevétel felment 8,4 millióra, de a jövedelmem lecsökkent éves! 26.000 Ft-ra ( havi 2.000 Ft ) Pedig az első üzlettel már nem kellett napi 8 órát dolgoznom. Következő évben hozott a két üzlet annyit, hogy vettem egy lakást és egy haszongépjárművet, plusz el tudtam kezdeni felújítani a lakást kiadás céljára. Lett a bevétel 10 millió, a jövedelmem meg 660.000 Ft ( éves! tehát havi 55-60.000 Ft) Most eljutottunk oda, hogy nyitom a 3-ik üzletet, a másik kettővel már nincs dolgom napi 8-12 órában kiadtam mind a két autót, az ingatlanokat. Lesz kb éves szinten 15-20 millió bevétel, de a nettó jövedelem elenyésző és még mindig messze nem éri el( 10-ed részét sem, a külföldi érdekeltségeimből származó jövedelemnek). Pedig ott összesen "dolgozok aktívan" évi 3-4 hónapig napi 12 órát.

2019. ápr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"csak simán el kéne adni"


Ami egyre kevésbé sima dolog, ha nő a konkurencia száma, ha hasonló programok jönnek ki egymás alá licitálva az árral és ha Te még mindig fizetősen akarod azt a programot adni akkor, amikor egy tőkeerős vállalat kijön vele free-be.

2019. ápr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!