Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magyarországon már tényleg...

Magyarországon már tényleg nem lehet megélni semmiből?

Figyelt kérdés
Azt mondják sokan,akinek esze van az lelép külföldre,mert ott jobb sokkal.

2019. ápr. 24. 02:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
31%

Sokrétű kérdés ez. Tény, hogy ha nincs valamilyen különösen kapós szakmád, vagy nem sikerül valamilyen nagyon jó üzletbe beletenyerelned, akkor bizony nemigen lesz még egy rendes kocsid sem életed végéig. Sajnos Magyarország életszínvonal tekintetében eléggé másodosztályú. Mondom ezt Kanadából. Negyvenévesen jöttem ki, és nem bántam meg.


2004 és 2013 között volt egy online pólóboltom. Nagyon jól ment, és mivel most már elévült, elmondhatom, hogy soha nem volt mögötte cég, és úgy nyitottam üzletet a Nagykörúton, hogy arra sem volt működési engedély. Egy büdös fillér adót vagy járulékot nem fizettem soha. (Hogyne! A politikusok villájára, meg romafelzárkóztatásra, mi?) A boltom forgalmáról annyit, hogy amikor az Origo büszkén publikálta, hogy mekkora a forgalma az ő Origo Plaza webáruházuknak, ami akkor a legnagyobb forgalmú magyar webbolt volt, hát röhögve csapkodtam a térdem, mert az enyém tízszer akkora volt.


Most azt hiszed, hamar összejött a balatoni villa meg a kabrió BMW, mi? Egy frászt. Nagyjából így kerestem meg annyit, hogy a barátnőmmel normálisan tudtunk élni. Kocsink így sem volt, de tudtunk bérelni egy normális lakást egy új építésű lakóparkban, néha elmenni ide-oda, venni egy házimozit, ilyesmiket. Ezek olyan dolgok, amit a kanadai fizetésemből csak úgy mellesleg megveszek, de Magyarországon még így is csak használt cuccokból, nehézkesen jött össze. Ha befizettem volna az adókat is, hát le is húzhattam volna a rolót.


Itt, Kanadában egyszerűen dolgozom, fizetem az adót, és kész. Fél év alatt nulláról felépítettem egy új életet, van szép lakásom, nagy tévém, évente új laptopom, hamarosan kocsit is veszek. Otthon a büdös életben nem kerestem volna így.

2019. ápr. 24. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
Könnyebb külföldön, de a külföldi tapasztalatokkal itthon is meg lehet élni. Igaz nagyobb a mókuskerék, mint kint.
2019. ápr. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

Már hogyne lehetne megélni, amikor a minimálbér is magasabb most már a létminimumnál? Az más kérdés, hogy milyen színvonalon szeretnél élni.


Igen, van 40-50 ország, ahol magasabb az életszínvonal, cserébe van 150, ahol alacsonyabb. Ezzel együtt igaz a fenti megállapításod, hiszen most baromi könnyű külföldön munkát vállalni, szóval aki elég talpraesett, az kiköltözik.

2019. ápr. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%
Aki itt nem tud megelni semmibol annak tokmindegy hogy hova megy
2019. ápr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
40%
Ha mostani fiatal vagy simán be lehet indítani az életed, de ha anno elbaxtad és most 3gyerekre van 140ezer ft fizud 30 évesen akkor cumi.
2019. ápr. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%
Akinek esze (tudása) van, az itthon is jól meg tud(na) élni (ha akarna).
2019. ápr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Én vagyok 5. Fiatal vagyok és 19 évesen suli mellett keresek 100-260ezer forintig. (Maszek grafikázással)
2019. ápr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Akkor nekem végem
2019. ápr. 24. 09:55
 9/25 A kérdező kommentje:

# 1


Te mit dolgozol kanadában?

2019. ápr. 24. 10:00
 10/25 anonim válasza:

#1


Fél év alatt összehoztál egy SAJÁT lakást Kanadában?


Még ha nem egy panorámás felhőkarcolós pecó is, akkor is érdekesen hangzik.

2019. ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!