Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás

A kérdés

Ha két évnél hosszabb ideig szüneteltetem a KATA-s egyéni vállalkozásomat, akkor megszűnik?

Utánna mikor lehetek újra vállalkozó?

Keress kérdéseket hasonló témákban: megszűnés, szüneteltetés, egyéni vállalkozó

ápr. 25. 08:17  Privát üzenet  

A válasz

Attól függ, mióta szünetelteted a vállalkozást, mert 2017 jan. 1-től változás volt a szüneteltetés idejével kapcsolatban. Ha ez után az idő után kezdted szüneteltetni, akkor 2 évig lehet, utána megszünteti az adóhatóság a vállalkozást.

Bármikor lehetsz utána vállalkozó, csak 2 évig nem jelentkezhetsz be a KATA alá - de tételes költségelszámolású bármikor lehetsz.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont ápr. 25. 08:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Angliában vagyok egyéni vállalkozó. Szeretnék magyarországon másodállású válakozási engedélyt kiváltani. Elfogadják az angliai egyéni vállalkozásomat főállásnak? Ha igen, mi a...
Hova kell bejelentem az egyéni vállalkozásomat?
Véleményetek szerint, ha szüneteltem a vállalkozásomat, akkor meg lehet keresni a NAV honlapján a tevékenység keresőben, vagy egyéb NAVos keresőkben?
Hogyan tudom megszüntetni egyéni vállalkozásomat, mely jelenleg szünetel?
Egyéni vállalkozásomat szüneteltetem. Be lehet így jelentkeznem munkanélkülinek?
Kérdezném hozzáértőtől, hogy ha 4 év múlva nyugdíjba megyek, folytathatom-e a másodállású egyéni vállalkozásomat? Jelenleg nagyon jól megfér a kettő egymás mellett; mi lesz a jövőben?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Saját vállalkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!