Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Katát mennyire egyszerű...

Katát mennyire egyszerű szüneteltetni, ùjraindítani? Van-e esetleg jobb adózási forma kis bevètelre?

Figyelt kérdés
Főállás mellett egy cègnek dolgoznèk be, otthonról, saját eszközzel, számítògèpes tervezès. Vannak aktívabb hònapok 100ezres bevètellel, gyengèbbek 10-30ezerrel. Arra gondoltam, hogy belekezdek egy mellèkállásù katába, ès addig szüneteltetem, amìg össze nem gyűlik egy 100e feletti számláznivaló. Vagy butaság èvi 4 hónapra katázni, köztes 2-2 hónapokat szüneteltetni? Kiadásom nincs, azèrt meg nem rajzolnèk össze 30 ezret, hogy 25-öt befizessek.
2019. ápr. 28. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Holland B.V., ciprusi ltd., esetleg angol ltd ( Brexit miatt kérdőjeles) olcsóbb és előnyösebb, mint egy hazai kata erre a szellemi tevékenységre és komolyabban is veszik ha nem csak "kényszervállakozóként" akarnál egy cégnek bedolgozni katasként.
2019. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Okoska, tetelezzuk fel, hogy pl. a ciprusi ltd-re nem figyel fel a NAV es nem jonnek ra, hogy igazabol minden tevekenysege MO teruleten folyik, ergo itthon is letrejon egy szekhely es itthoni szabalyok szerint koteles adozni, a ciprusi ltd-bol milyen adozassal fogod atvezetni a bevetelt az itthoni maganszemelyhez?? :))
2019. ápr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Számítógépes tervezés, pont nem helyhez kötött tevékenység :-)


LTD-nél munkaviszonyos tagjaként munkabérként, itthon kettős adóztatást elkerülővel vagy osztalékként Cipruson adóztatva a szellemi termék után, 0 % szjaval, itthon kettős adóztatást elkerülővel.

( Legalábbis nálunk így működik... :-) )

2019. ápr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Erre bőven elég egy sima költségelszámolásos másoállású ev. Olyan kicsi a bevétel, hogy ezt itthoni viszonylatban is simán kihozható nullára az adó. A kata kb a legrosszabb megoldás, amit választhatsz.
2019. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"LTD-nél munkaviszonyos tagjaként munkabérként, itthon kettős adóztatást elkerülővel vagy osztalékként Cipruson adóztatva a szellemi termék után, 0 % szjaval, itthon kettős adóztatást elkerülővel.


( Legalábbis nálunk így működik... :-) )"


Nalatok igy mukodik, okoska, amig nem kopogtat a NAV.

2019. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10 éve nem kopogtat, pedig több ellenőrzésen túl vagyok már, meg önrevíziók során a korábbi könyvelő tudatlansága miatt.
2019. ápr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tervezel több partnert, vagy nemzetközi piacot, akkor valóban jó lehet a másodállású szja is egyébként hozzá, csak kivét kapcsán lesz magas a járulék. Azért célszerűbb komplexebben gondolkodni ebből .Kata másodállásnak semmi érelme, mert sehová nem számít bele, csak kidobálod a havi 25-ket azért hogy kivegyél havi 5-75 ezret, mínusz a 10 ezres hónapok vesztesége és hipa.
2019. ápr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Aha, a költsègelszámolásos ev-nek utánanèzek, köszönöm. Ciprusi kalanddal nem szórakozok. Ez inkább hobbi nekem főállás mellett, többet nem vállalok, komolynak sem kell tűnni. De hogy nullára kijöjjek nyilván nem fogok dolgozni feleslegesen.
2019. ápr. 28. 19:41
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Másodállású szja-s evt simán ki lehet hozni év végére pár ezer forintos adóra. Szerintem neked mindenképpen az lenne a jó. Ha az én ügyfelem lennél, akkor azt ajánlanám neked.
2019. ápr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!