Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jelzálog alapú személyi...

Jelzálog alapú személyi kölcsönnel lehet a jelzálog az az ingatlan amit vásárolnak? Mert nincs kezdotokem

Figyelt kérdés
2019. máj. 3. 21:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha abból indulunk ki, hogy 6 év alatt nem emelkednek a bérleti díjak, akkor 6 év alatt kifizet saját zsebből 1,44 milliót.


Most 15 millióért vette a lakást, tehát a jelenértéken 15 milliót érő lakásra 6 év alatt kifizet 1,44 milliót.


A maradék 14 évben (20 éves a jelzálogkölcsön) a bérleti díj termeli ki a törlesztést és 20 év után van egy tehermentes ingatlanja, ami 1,44 millióba került neki.


Szerintem nem rossz üzlet.


valoban jól hangzik már csak azt lenne jó tudni 20 év alatt hányszor es milyen mértékben valtozik majd a kamatperiódus, mennyit fog érni a jelen értéken 15 milliós ingatlan 20 éves, 0 Ft-os ráfordítás utan plane ha 6 év alatt előáll egy nagyobb szerkezeti vagy épületgépészeti hiba, amihez a hitelek miatt sem toketartalek sem hitelképesség nem adott és a szétment csővezeték kazán, falazat vagy tető miatt az ingatlan addig kiadhatatlan amig az javításra nem kerül...


Nem kötekedés , csak par apróság ami megkeseritheti a hitelből ingatlan bérbeadók életét a gyakorlatban.

2019. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"valoban jól hangzik már csak azt lenne jó tudni 20 év alatt hányszor es milyen mértékben valtozik majd a kamatperiódus, mennyit fog érni a jelen értéken 15 milliós ingatlan 20 éves, 0 Ft-os ráfordítás utan plane ha 6 év alatt előáll egy nagyobb szerkezeti vagy épületgépészeti hiba, amihez a hitelek miatt sem toketartalek sem hitelképesség nem adott és a szétment csővezeték kazán, falazat vagy tető miatt az ingatlan addig kiadhatatlan amig az javításra nem kerül...

Nem kötekedés , csak par apróság ami megkeseritheti a hitelből ingatlan bérbeadók életét a gyakorlatban."


Nem én csináltam, hanem mint korábban írtam egy ismerősöm, így minden részletet én sem tudok.

Annyit tudok, hogy a kölcsön végig, a futamidő végéig fixált.

Nem turkáltam az ismerősöm zsebében, de eléggé körültekintő emberről lévén szó feltételezem, hogy van neki elkülönítve egy esetleges nagyobb kiadásra (kazán, stb)

De bocsáss meg, az általad leírt helyzetek akkor is előállhatnak, ha nem kölcsönből, hanem kp-ból van vásárolva az ingatlan, tehát ebből a szempontból irrelváns.

Lakásról lévén szó, itt max kazáncsere, festés, stb ilyesmi jöhet szóba, ezek meg 1-2 napos történetek, ez egy normális bérlőnél nem jelent gondot szerintem.

Nekem is van lakásom amit kiadok, évek óta fix bérlőnek, a bérlő maga ajánlotta, hogy kifestetné a lakást, esetleg nem-e fizetném ki a festék (nem a munkadíj!) árának a felét. Nem fizettem ki a felét, az egészet fizettem ki.

2019. máj. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Persze előállhat illetve elő is áll tapasztalat szerint ( 5 év alatt két ingatlannal huzattuk mi már villanyvezeteket at mert kilamgolt a mosógép a régi vezetekek uj eszkoz terhelése miatt, javitott mar falazatot a bérlő, vagy cserelt mar fűtőtestet sajat költségen negyedmillióert berleti dij terhére stb. Igaz a festés abból a szempontból nem mérvadó szvsz, mert ha kifestve vette át ugyanúgy is kell visszaadnia a bérlőnek itt inkabb az olyan költségek miatt érdekes ami nem a bérlő feladata és költsége ) , csak ugye ezekkel a tulajdonosi költségékkel nem 1,44 millióban lesz egy jelen értéken 15 milliós ( jövőben ki tudja mennyit érő) ingatlan jó üzleti lehetőségként , ahogy jól hangozva számoltad. Csak arra akartam rámutatni.
2019. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13: Lehet szőrszálhasogatni, a szummán nem nagyon fog változtatni. És ez elsősorban nem "üzleti lehetőség" hanem inkább egy hosszútávú befektetés.

Egy biztos, az ingatlanárak mióta világ a világ felfelé mennek, persze lehetnek időszakonként visszaesések, mint pl a 2008-as válság, de az jellemzően a bérleti díjakat nem nagyon érinti.

Egy biztosan kijelenthető, hogy 20 év múlva többet fog érni, mint most.

De ha egy nagyon valóságtól elrugaszkodott fikciót nézünk és azt mondjuk, hogy 20 év múlva is csak 15 milliót ér az ingatlan, és nem 1,44 milliót fizetett saját zsebből, mert egy csomót kellett felújítani, legyen 7 millió.

Akkor is 50%-ot fizetett ki és kapott 100-at. Szerintem ez még mindig jó "üzlet".

De mondom, ez teljesen irreális. Én 6 éve vettem 8 millióért (nem árverés, ne végrehajtás, stb) egy pesti lakást, most 25 millióért 1 nap alatt el tudnám adni.

2019. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

2004-ben vett lakáshiteles ingatlan volt 6,3 millió. Rá 5 évre ért 9-et majd 10 év utan 4-et.Most 7-et, 15 év után úgy hogy többször fel lett újítva . ( ki van adva, de a törlesztőt sem fedezi).


2 éve végrehajtással 5 millióért vett ingatlan ér alap járaton 8-at teljesen felújítva, 12-t de nincsenek illuzioim, hogy lesz amikor 9 alatt lehetne majd eladni 10 ev múlva . 80/hoert kiadható.

2019. máj. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
2009-ben ért 9M-t, most meg 7-et?? Ne haragudj, ezt nem hiszem el. Hol van ez az ingatlan?
2019. máj. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha 2004-ben 6,3-ért vetted és most 7-et ér, akkor piszokul túlárazottan vetted.

Másik ismerősöm 2010-ben vett egy fullos családi házat 32 millióért, most márciusban 45-ért adta el.

2019. máj. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem volt tulstazott az csak azutan jott amikor Eu csatlakozás utan voktunk .Az adott terület kereslet-kinalata határozza meg az árakat, azon felül, hogy vannak külső-gazdasági befolyásoló tényezők.


Most eléggé fent vannak az árak , nem célszerű alapbol venni.


Az utolsót a csok bevezetese elott vettukt, azita a dupláját éri, de lattunk már ilyet a 2004-ben vett ingatlan kapcsán is ugye ahol erte már a dupláját..Na az akkor 2007-ben volt túlárazva. 2014-ben meg az1- 2% kamatkornyezet miatt a befekteteseinket mi sem alapokban tartottuk inkabb tovább.


Megyeszékhely vidék, illetve megyeszeékhely 15 kmes körzetén belül van mind a 3 ( abból 2 kiadva) 2 megyében is.


Vallalkozoi hitel szempintjabol celszeribb volt teplephely fejlesztésébe bevonni és felújítani mert a havi törlesztő linearisan csökkenő 40.000 Ft 10 évre (3,5 millióra) amiből vettem egy haszongépjárművet is kiadásra ( havi 50.000) meg felújítva havi 70-80ezer között kiadható az ingatlan vagy még többért szallashelykent/lakasetteremkent üzemeltethető.


Igy nem minuszos a dolog, de ez a személyi kölcsönös megoldás elég meredek szerintem.

2019. máj. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!