Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nyugta és számlatömb között...

Nyugta és számlatömb között mi a különbség?

Figyelt kérdés

2019. máj. 11. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
a nyugta csak azt igazolja, hogy xy osszeg beveteled volt (adohatosag vele) - mig a szamlaval a vevod a koltseget el is tudja szamolni
2019. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugtát magánszemélynek adsz, számlát nagyrészt cégnek, ritkán kérnek magánszemélyek számlát, ha pedig igen, akkor azt cég névre kérik, mondjuk munkáltató felé.
2019. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Nyugtát kötelező adni - kivéve, ha az illető áfás számlát kér, mert akkor meg azt kell adni.

Ha pl. bemegy egy NAV ellenőr vásárolni, és nem kér számlát, de te nyugtát se adsz, na akkor az bünti.

2019. máj. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sosetom ***** válasza:
15%

3-masnak csak jelezném hogy a számla minden esetben áfás ezert nem kell külön kiemelni hogy áfás számla, elegendő csak számlát kérni. 🙂

Amúgy a különbség valóban csak annyi amit az előttem szólók leírtak.

2019. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
73%

Kedves előttem szóló!


Több ezer alanyi adómentes kisvállalkozás van az orszagban aki meghatározott éves bevételig áfa mentes számlát állít ki.

Igy van áfa mentes számla is.


Számlát az kér, aki el tudja számolni valamilyen módon a vásárolt terméket szolgáltatást.

Nyugtát meg azert kell adni, hogy ezzel a NAV felé elszámoljon a kiállítója.


Mások azt állítják nyugtával dicsérd a napot :D

2019. máj. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én KATA-s adózó vagyok. Nem fizetek áfát, akkor gondolom áfás számlát nem állíthatok ki? Vagy ez, hogy működik?
2019. máj. 18. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, keress magadnak egy korrekt könyvelőt, aki mindent el fog magyarázni és meg fog mutatni. Itt csak butaságokat kapsz válaszul. Jól láthatóan, olyanok osztják az észt, akiknek annyi sincs, mint egy marék molylepkének.


Egyébként igen, természetesen, tudsz számlát adni a vevőnek, ha alanyi mentes vagy, akkor a számlád is annak megfelelő kell, legyen.


Tényleg a könyvelő a megoldás a problémádra. Könyvelőre egyébként is szükséged van.

2019. máj. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!