Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Volt már itt olyan aki visszam...

Volt már itt olyan aki visszamenőleg jelentkezett munkanélkülire?

Figyelt kérdés
Csupán pár hónapig járt ellátás, ha jól emlékszem, utána küldtek egy levelet hogy már nem foglalkozik velem a munkanélküli hivatal mert "nem jelentkeztem be" vagy mi. Mivel úgyse kaptam volna semmilyen ellátását, nem érdekelt. Magamnak fizetettem a TB-t, állást kerestem de nem megy most szeretnék magánvállalkozó/őstermelő lenni. Ezért szeretném a munkanélküli státuszomat kérni visszamenlőgesen hiszen tartósan munkanélküli vagyok. Hátha jelent adókedvezményt?
2019. máj. 16. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen nem létezik.
2019. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem jelent adókedvezményt és "visszamenőleg" nem lehet jelentkezni munkanélkülire. Attól a naptól fogva fognak ismét regisztrálni munkanélkülinek, amikor bemész.


Sőt, ha töröltek a nyilvántartásból, mert nem jelentkeztél, akkor van x idő (ezt nem tudom pontosan, mennyi), amíg nem vesznek újra nyilvántartásba, mert nem működtél együtt velük.

2019. máj. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Illetve pontosítok, még mielőtt valaki jön és beleköt: számodra nem jelent adókedvezményt - a jövőbeli munkáltatódnak esetleg jelenthet, de azt nem Te kapod meg.
2019. máj. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Nem egyértelmű, amit írtál.


"pár hónapig járt ellátás"

"mivel úgyse kaptam volna semmilyen ellátást, nem érdekelt"


No most akkor mi is volt? Kimerítetted a kereted, vagy sem?


Ettől függetlenül visszamenőleg nem lehet igényelni az ellátást. Ha akkor, amikor regisztrálnak és a feltételeknek megfelelsz ahhoz, hogy kapjál ellátást, akkor jár, ha nem felelsz meg, akkor nem jár, csak álláskeresőként regisztrálva leszel.

2019. máj. 17. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!