Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egészségügyi szoltálatási...

Egészségügyi szoltálatási járulék? Visszamenőleg fizetés.

Figyelt kérdés
Volt e valakinek ilyen problémája mostanában? Visszamenőleg hány évet kell fizetni és mennyi lehet az összeg ( 5 évre, ha ez a törvény). Nem kaptam még csekket. Ez önellenőrzéssel rendezhető e vagy valami hasonló módszerrel? Ha én rendezem felszólítás nélkül olcsóbban megúszom e vagy mindegy? Köszönöm.
2014. aug. 15. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg 5 évre követelheti a NAV, ha nem fizetted, de kellett volna. Ha addig nem "követelte", akkor az 5 éven túlira már nincs joga.


Jelenleg ez havi 6.810,- Ft-ot jelent, az előtte években kevesebb volt, minden évben növekszik.


Szerintem nem úszod meg olcsóbban, ha felszólítás nélkül rendezed, mivel késedelmi kamatokat tuti, hogy felszámítanak rá visszamenőleg is.

Ráadásul ennek a járuléknak a fizetésére kötelező a bejelentkezés, ha nincs biztosítással járó jogviszonyod. Tehát akár még mulasztási bíráságot is kiszabhatnak, ha éppen olyan ügyintézőt fogsz ki, vagy nagyon éhes az állam.


Név nélkül járj utána, akár személyesen is, szerezz be hozzá akkor bejelentkezési nyomtatványt, és az ott elmondottak alapján kalkulálj tartozás összeget.


Amint kiderül, hogy mennyivel tartozol, kérvényezd, hogy legalább a késedelmi kamatoktól, valamint - ha kiszabnak - a bírságtól tekintsenek el.

2014. aug. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha nincs munkahelyed és szeretnéd magad rendezni akkor kell egy nyomtatvány amit be küldessz majd a navhoz.Ezután fognak neked csekkeket küldeni.Hülyeség ráírni hogy pl 2 éve nincs tb-d.Írd azt h e hónaptól nincs.Aztán ha van elmaradásod majd ők kiértesítenek küldenek csekket.Én azt hittem már évek vannak elmaradva és marha nagy büntetésem lesz de csak 2 hónapra való összeget kellett befizetnem.Azóta meg simán havonta a 6810et.Olvasgattam erről másokat én is valakinek kiküldték évek után valakinek nem.5 éven belül lehet egyébként valóban így van.Bátyámnak is kellett fizetnie miután az egyik munkahelyéről elküldték.Ha valaki mondjuk pályakezdő és sose volt még bejelentett munkahelye lehet a kutya se foglalkozik vele.De ha már bejelentettek és utána hirtelen megszakadt akkor gondolom számon van tartva.Egy ismerősöm akinek évek óta nincs bejelentett munkahelye pl több 100ezer ft-os büntetést kapott...
2014. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én sose fizette ilyet, de mindig jönnek a csekkek és a számlaegyenleg. ennyi történik, nem kell félni tőlük, ha nincs a neveden semmi és nem itthon dolgozol.
2014. aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!